6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чудо од лек кој и докторите го признаа: Спречува срцев и мозочен удар и го убива холестеролот!

  Нутриционистите, докторите и други стручни лица веќе одамна ја потврдија предноста на консумирањето мед и цимет, комбинација кое е моќно оружје против многу болети.

  Се верува дека дури и Еѓипјаните го користеле медот за лечење на рани, Грците за долг живот, а старите индијци за да го одржат балансот во организмот и доборот здравје. Циметот пак уште од минатот се сметал за погоден подарок за монасите кои исто така го користеле за лечење.

  Подготовка -Во еден филџан ставете две лажички мед и три цимет. Најдобор е овој микс да го земате секое утро. Консумацијата на оваа мешавина ќе го намали нивото на холестеролот за 10 отсто во рок од два часа.

  Наутро за појадок, наместо џем ставете од оваа мешавина на парче леб. Ако редовно ја консумирате, тоа ќе ви помогне трајно да го намалите нивото на холестерол и да го намалите ризикот од срцев и мозочен удар.

  Во една шоља зовриена вода измешајте две супени лажици мед и една цимет. Консумирајте го овој напиток навечер. Со редовна употреба овој пијалок ќе ви помогне во лечење на хроничен артритис.

  Доколку имате проблеми пак со чести настинки, можете и по неколку по пати на ден ја консумирате по една лажичка мед со половина лажичка цимет. Ова ќе направи чуда за вашиот имунитет.
  Важно: Написот е информативен и информациите дадени во него не можат да ја заменат консултацијата со лекар, како и да се користат за само-лекување! Секогаш консултирајте се со лекар доколку имате конкретни поплаки и строго следете го пропишаниот третман и неговите препораки!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.