6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чудото се случи на нашиот свет! Исус Христос слезе од небото!

  Жителите на едно гратче во Аргентина биле сведоци на неверојатна случка. Тој ден времето беше облачно, но во еден момент се појави сонцето и на небото се формираше исклучително интересна форма.

  Очевидци велат дека виделе фигура на брадест маж со долга коса, облечен во наметка и раширени раце.

  Слика од чудниот феномен се појави на интернет и оттогаш не е споделена на социјалните мрежи.Многу потрошувачи се категорични дека Исус Христос се појавил на рајот над Аргентина.

  Некои дури забележуваат дека на главата има слаб венец од трње. Католиците кои живеат во северниот дел на земјата се особено импресионирани од она што се случи, пишува Блиц.

  Тие се категорични дека ова е знак одозгора, кој, сепак, не ветува добро. Скептиците, од друга страна, мислат дека тоа е само чудна парадоксална илузија, а човечкиот мозок штотуку го видел она што сака да го види.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.