6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Црна лимонада за чистење на организмот

  Црната лимонада е многу поразлична од кој било друг домашен напиток. Тие кои ја пијат тврдат дека е вистинско чудо за човечкиот организам, бидејќи го чисти од токсини и помага во намалување на маснотиите. Ако не сакате црната боја, имајте предвид дека вкусот е идентичен на вкусот на обична лимонада. Овој напиток се прави од само три состојки.

  Главната состојка, таа која и се смета за „чудотворна” е активниот јаглен. Тој нема вкус, но е многу здрав, бидејќи помага нашето тело да се ослободи од штетните состојки и да се намали надуеноста. Исто така, експертите истакнуваат дека има способност да го намали нивото на холестерол и ја подмладува кожата.

  Состојките за правење на црна лимонада се:

  – 4 чаши филтрирана или флаширана вода

  – 1/4 филџан свеж сок од лимон

  – 1/4 лажички активен јаглен (една таблета)

  Помешајте ги овие состојки и по желба додадете уште лимон.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.