6 C
Skopje
вторник, јуни 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Се омажила за својот свекор: Прво беше за сигурност, но потоа…

  Четириесет и шестгодишната вдовица М.М. од околината на Ниш се омажила за својот свекор (76), таткото на нејзиниот покоен маж, поради неговата пензија, но…...

  Таа попрска сода бикарбона на душекот, а кога ќе видите зошто сами ќе го сторите тоа

  Можеби не би сакале да признаеме или едноставно не размислуваме за тоа, но душеците на кои спиеме се вистинска почва за бактерии и нечистотија....

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  Целиот Балкан шокиpaн од овој брачен пар што се врати од Германија – нивниот сосед ги фати живи, „горат“ социјалните мрежи

  Едно момче од Босна и Херцеговина остана запрепастен кога виде постар брачен пар, во автомобил со германски регистрации, како фрла ѓубре во реката Усора во босанската општина Јелах.

  Брачен пар кој живее во Германија фрли три вреќи со ѓубре во реката Усора во местото Јелах во Босна и Херцеговина.

  Но еден жител на тоа место ги фати „живи“ како го првата тоа и ги натера да се вратат и да го соберат ѓубрето. Откако најпрво ги однесе до местото каде што го фрлија ѓубрето, мажот најпрво се правдаше дека жената го натерала да го фрлат во реката и дека така не фрлаат во Германија.

  „Јас и кажав да го фрлиме во контејнер. Тоа не го правиме во Германија, би добиле казна за тоа, му одговори човекот.

  И откако сопругата ја собра едната вреќа, човекот што ги снимаше и кажа дека ја видел како фрлила уште една вреќа Жената цело време се правдаше дека немаат контејнер во близина на куќата и зборуваше дека „водата ќе го однесе ѓубрето“.

  „Ене ти контејнери на секој чекор, кога сакаш можеш да го фрлиш кај мојата куќа. Не можеш така да доаѓаш во Босна и да правиш што сакаш“, и кажа мажот на жената, по што сопружниците му се извинија. „Не извинувај ми се на мене, извини им се на граѓаните тука“, објасни тој.

  Човекот потоа ги испрати со автомобилот до контејнерите во кој брачниот пар од Германија го одложи ѓубрето.

  „Вака се однесува нашата Златна Дијаспора кога ќе се врати во својот роден крај. Не ви е ова Џермани. Тука живееме ние кои не ја даваме својата околина, своите реки, својата природа, образот и карактерот. А вас срам да ви е“, напиша Мирнес со видеото што го објави на Фејсбук.


  Фото: Принтскрин/ Фејсбук (Браварија Камишевиќ Мирнес Камишевиќ)

  Latest Posts

  Се омажила за својот свекор: Прво беше за сигурност, но потоа…

  Четириесет и шестгодишната вдовица М.М. од околината на Ниш се омажила за својот свекор (76), таткото на нејзиниот покоен маж, поради неговата пензија, но…...

  Таа попрска сода бикарбона на душекот, а кога ќе видите зошто сами ќе го сторите тоа

  Можеби не би сакале да признаеме или едноставно не размислуваме за тоа, но душеците на кои спиеме се вистинска почва за бактерии и нечистотија....

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  АКТУЕЛНО

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Отидов да се вакцинирам и и испратив фотографии на мајка ми. Таа ми одговори: „Па, ти си сега ОВЦА“ и така започна СЕМЕЈНИОТ КОНФЛИКТ

  Британецот по име Лоренс имал 23 години кога дознал дека никогаш не примил вакцина. Тој дозна за тоа во клиниката на...

  Ми рече, или вака ќе правиш, или да си ги собереш „парталите“ и да те нема – си ги собрав

  Човекот за кој се омажив, многу го сакав иимав чувство дека го познавам цел живот. Бевме долги години во врска и навистина изгледаше дека,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.