6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Хороскопски знак со најголемо срце e…

  Во текот на целиот свој живот се среќаваме со илјадници луѓе, но малкумина можат да допрат до нашето срце и да останат таму засекогаш.

  Со едни наоѓаме заеднички јазик, со други воопшто не успеваме да размениме и неколку зборови, без да влеземе во сериозна дискусија.

  Сите познаваме барем по еден човек со златно срце, на кој никогаш не можеш да му се налутиш.

  Астролошкиот знак со најголемо срце е …

  Бик

  Да, Биковите се тврдоглави, но со инает не штетат на никого друг, освен на себе. Тие имаат широки луѓе и знаат како да најдат заеднички јазик со секој, ако не им се зборува со некој само ќе си молчат.

  Луѓето кои сакаат добро да се хранат, се добри луѓе! Општо познат е фактот дека Биковите ја сакаат храната во сите нејзини форми. Тие сакаат да им подготвуваат слатки искушенија на останатите луѓе околу себе.

  Многу сакаат изненадувањата. Имаат цел куп на идеи, со кои можат да те израдуваат во обичен ден, без повод и без воопшто да очекуваш. Имаат развиена имагинација и можеш да очекуваш од нив да те остават без зборови со некоја мил збор или гест.

  Биковите простуваат многу, понекогаш дури и повеќе отколку другите заслужуваат. Нивната наивност често им пречи во животот, бидејќи нивните блиски имаат корист од тоа. Но, кога ќе наидат на вистинскиот човек, посветеноста им помага да изградат здрава и вистинска врска.

  Гледаат на светот многу ведро и секогаш ќе ти помогнат со совет или услуга.

  Биковите се луѓето со најголеми срца и можат да ви го дадат целиот свет, само доколку сте подготвени да понесете толку добрина и да вратите со исто толку добрина во вашите срца…

  Latest Posts

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  АКТУЕЛНО

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.