6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  Хороскопски знак кој е многу чувствителен и со предобра душа

  Доколку сте Риби во хороскоп не сте вие виновни за тешкиот и често неразбран карактер туку за тоа слободно можете да им се заблагодарите на ѕвездите.

  ​Ова се главните 10 причини зошто речиси никој не може да ги разбере Рибите:

  1. Рибите се последниот хороскопски знак

  Фактот дека рибите се последниот хороскопски знак во зодијакот, значи дека станува збор за комбинација од сите претходни 11 знаци. Затоа константно се борат со менување на расположението и мислите.

  2. Тие секогаш се во потрага по искушенија

  Рибите се во постојана потрага по некои нови работи, но не дозволувајте тоа да ве обесхрабри. Тие се среќни кога имаат постојана и верна личност покрај себе, само треба да се прилагодите на новитетите кои сакаат да ги истражуваат во другите аспекти од животот. Ако за момент се чувствуваат заробени, верувајте дека ќе се препуштат на импулсивните нагони.

  3. Чувствителни се и многу добри во душа

  Рибите понекогаш се толку чувствителни, што некогаш нема да им поверувате дали се сериозни. Запаметете дека кога и да ви затреба рамо за плачење – Рибата е тука.

  4. Имаат проблем да ја разграничат реалноста од имагинацијата

  Рибите се сонувачи, бркаат одредена цел во животот, дури и кога таа е недостижна и нереална.

  5. Емпатични се

  Понекогаш туѓите чувства ги ставаат пред своите, што може да ги доведе до хаос. Но, од друга страна се неверојатно добри и корисни пријатели.

  6. Најразумно размислуваат кога се сами

  Рибите не се способни да бидат во друштво 24 часа во денот. Тие едноставно имаат потреба од време за самотија. Така најлесно си ги прибираат и организираат мислите.

  7. Интровертни се

  Сакаат да се опкружени со нови луѓе, но не се способни да го препознаат моментот кога познанството ќе им премине во пријателство. Исто така не се снаоѓаат најдобро во друштво на луѓе со огромна самодоверба, затоа што поседуваат вродена желба да знаат сè за животот на другите, а по секоја цена да ја сочуваат својата приватност.

  8. Ги разбираат и прифаќаат сите

  Кај Рибите важи правилото дека секој е невин додека не се докаже дека е виновен. Затоа секогаш го  гледаат ајдоброто во луѓето.

  9. Пречувствителни се

  Доколку зборувате со Риби, внимавајте на јазикот. Колку и да сакате да сте искрени, мора да имате одредено мерка до која ќе одите. Плус, кога и да сте нервозни или расположени, Рибите ќе ве почувствуваат без да ве прашаат.

  10. Потребен им е пример

  Во секој човек кој го запознаваат бараат животен пример, затоа што без него се чувствуваат изгубени. За жал, ретко која Риба е способна сама да одлучи која е нејзината животна цел.

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.