6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  Хороскопските знаци и среќата

  Среќа е да ги препознаете вистинските можности и да ја искористите шансата. Многу нешта влијаат на среќата, а и астрологијата често влијае врз неа.

  ОВЕН
  Овните имаат младешки дух и знаат кога треба да “скокнат“ во студена вода и храбро да бидат први во нешта што водат до успех и среќа.

  БИК
  За да бидат среќни, на припадниците на овој знак им треба добра организација и можност постепено да го кројат својот пат без големи чекори. За нив на пример најголема среќа може да биде изградбата на преубав дворец од песок кој нема да го сруши ниту еден морски бран.

  БЛИЗНАЦИ
  За Близнаците несреќа е само ако им е здодевно, а среќа може да биде сѐ останато. Проекти, размена на идеи и посебни вештини и интерес на “големите“ за нив, ги прави среќни.

  РАК
  Раковите наоѓаат задоволство и среќа во спомените. Во нивното сеќавање секогаш остануваат луѓето кои им значат и кои биле дел од нивниот живот.

  ЛАВ
  Лавовите среќата ја наоѓаат во сјајот, гламурот и значајните моменти. Во овие нешта црпат енергија, а токму тие нешта ги прават среќни.

  ДЕВИЦА
  Среќни се кога знаат дека се потребни и неопходни некому. Среќни се кога им помагаат на другите луѓе, бидејќи нивна желба е да придонесат за подобар свет.

  ТЕРЕЗИЈА
  Терезиите својата среќа ја наоѓаат во балансот, општата хармонија и не сакаат никој да ги вознемирува. Веруваат дека секој има своја мисија која може да влијае на општата среќа или хаос.

  СКОРПИЈА
  Скорпиите среќата ја гледаат во победата. За нив животот претставува боречка арена и секоја ситуација во која се впуштаат е предизвик, целта им е победа со сила, вештина или љубов.

  СТРЕЛЕЦ
  Стрелецот се радува на мали нешта и среќата ја доживува како чиста, едноставна работа како што е насмевка на разминување, добра шега или вкусна храна. Среќа е да ги бодрат другите или другите да ги бодрат нив. Таа нивна спортска дисциплина е прилично заразна, и воопшто не е чудно што другите се чувствуваат среќно во нивно присуство.

  ЈАРЕЦ
  Тие својата најголема среќа наоѓаат во верноста кон другите. Многу често тие се среќни, а не се свесни за тоа. Јарците се вистински приврзаници на среќата, а кога прават некого среќен нивното срце е исполнето.

  ВОДОЛИЈА
  За Водолиите среќа е можноста да биде индивидуалец, односно можноста да ги прави работите на сопствен карактеристичен начин, без притисок од страна.

  РИБИ
  Рибите среќата ја наоѓаат во соништата и мистериите. Нивната среќа не е целосна ако нивниот живот нема поголема смисла, односно ако не можат да им помогнат на другите во неволја.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.