6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Хороскопот и љубомората – кој знак е болно љубоморен?

  Љубомората е речиси неизбежен дел од секоја врска, а кај некои таа е поизразена отколку кај останатите.

  Прочитајте какви се хороскопските знаци кога станува збор за љубомората.

  Овен

  Овните не поднесуваат лаги, прикривање на намера и лицемерие. Кога е љубоморен, Овенот најчесто има добра причина за тоа. Но, понекогаш може да стане жртва на неподнослива љубомора и поради недоверба и поради чувство на несигурност. Во такви ситуации е најдобро отворено да се разговара со партнерот и да не се бега од проблемите.

  Бик

  Тој мечтае за среќен свет, средено семејство и ред. Доколку наиде и на најмала причина за сомнеж, станува недоверлив, па истражува, а притоа понекогаш на партнерот му приредува љубоморни сцени. Сепак, тоа не мора да значи крај, иако многу ми е тешко на Бикот да има доверба во некој кој го изневерил.

  Близнаци

  Родените во овој знак не се склони кон сцени на љубомора, иако понекогаш ги прават без причина. Близнаците се свесни дека самите се склони кон „излети“ во љубовта, па претпоставуваат дека другите не се ништо помалку неверни. Токму тој сомнеж понекогаш ги тера да бараат докази за неверство и се многу несреќни доколку ги пронајдат.

  Рак

  Раковите како да не знаат за љубомора. Тие се, всушност, слепи од љубов. Во својата преданост кон партнерот не можат ни да замислат дека може некој да ги изневери. А кога сепак ќе пронајдат причина за љубомора, длабоко се потресени. Од такво сознание можат и да се разболат. Кога би научиле да забораваат, Раковите би биле многу среќни.

  Лав

  Лавовите се најчесто љубоморни поради повредена гордост, но и од страв да не не се сакани доволно, што воедно за нив значи дека партнерот не ги цени и почитува доволно. Кога Лавот ќе здиви, тогаш тоа е најмалку поради изгубена љубов, повеќе поради изгубена власт.

  Девица

  Девиците понекогаш воопшто не се однесуваат невино. Некој дури и уживаат додека провоцираат љубомора кај другите. Нивниот проблем е што и самите провоцираат со погледи и комплименти. Партнерот на Девиците , порано или покасно, ќе добие впечаток дека тој игра споредна улога, па станува или љубоморен или искомплексиран.

  Вага

  Таа го обожава партнерот. Притоа нема ни трага од љубомора. Но, ако тој се обиде да ја искористи нејзината толеранција, Вагата станува непресметлива, непредвидлива и опасна. Каде и да удри, остануваат само рушевини.

  Скорпија

  Скорпијата зрачи љубомора. Без разлика дали постои причина за тоа моментално, или таа постоела пред неколку месеци, па дури и години. Родените во овој знак се љубоморни на секој кој некогаш стоел во близина на нивниот партнер. Проблемот е со тоа што Скорпијата тешко покажува чувства, па дури и во случај на љубомора.

  Стрелец

  Тој ќе ја покажува на светот неговата среќа дури и кога во себе врие од љубомора. Никогаш нема да ја признае, а нема да постави ниту индискретни прашања, тоа е под неговото достоинство. Но, проблем е во тоа што тој ниту ќе го заборави неверството, ниту ќе го прости, иако тоа можеби не го покажува. Сепак, најдобро со Стрелецот е веднаш да се разреши и најмалиот повод за љубомора, за да не премине во нерешлив проблем.

  Јарец

  Јарците, обично, влечат со себе многу лоши искуства. Тие исто така не забораваат, ниту простуваат. За чудо, сепак љубомората кај нив е слабо изразена, па никогаш не ги истражуваат постапките на партнерот. Но, ако навистина се докаже неверство, Јарецот ќе ја затвори вратата, и тоа засекогаш.

  Водолија

  Љубомора, што е тоа?На Водолиите не им се познати маките кои другите знаци ги имаат со ова чувство. Тие не патат, а ако патат, настојуваат да го скријат тоа. Еднаш изневерени, тие не бараат причини, тие заминуваат и точка. Но, тоа не значи дека чувствата на Водолијата се стабилни.

  Риби

  Љубомората е вечен сопатник на Рибите. Често тоа е мачно и тешко чувство, кое може Рибите и партнерот да ги доведе до лудило. Припадниците на овој знак, всушност, најчесто премногу бараат и од љубовта и од партнерот. А кога нивните очекувања не бидат задоволени, Рибите се повлекуваат. Често се неспособни да простат и најмала грешка.

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.