6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Џиновско суштество се појави на плажа на Филипини

  Огромно мртво суштество, покриено со влакна, се насука на плажа на Филипините, поттикнувајќи некои жители да се молат од страв од можна пропаст.

  Дваесет метри долгото суштество, неопределена органска маса, се појави на брегот во Барангај, Сан Антонио, во провинцијата Ориентал Миндроро на Филипините.

  Локалниот жител Тами Малинг, кој е еден од првите што го виде суштеството, побара од луѓето на Фејсбук да се молат за нив, бидејќи се плашел дека суштеството е предзнак за земјотрес.

  Локалните жители го опишале џиновското суштество како смрдлива мистерија, но сепак, логичното објаснување е дека се работи за кит во напредна фаза на распаѓање, веројатно сперматозоид.

  Многу слично суштество се појави на одделни плажи на Филипини, во февруари минатата година и повторно во октомври 2016 година.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.