6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Не го освои маратонот, ама ги освои срцата на сите – ова момче е денешниот победник

  Над 10.000 пријавени на денешниот 14-ти по ред Виз ер скопски маратон, но еден кој ги освои срцата на сите и за многумина е вистински победник на денешниот маратон.

  На социјалните мрежи како вирус се шират фотографии од младо момче кое во рацете носи момче со Даунов синдром, а кое според пишувањата на корисниците на Фејсбук, паднало на 50-тина метри пред целта.

  Токму тогаш херојот на денот, како што многумина го нарекоа, го кренал во своите раце и заедно поминале низ целта.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.