6 C
Skopje
понеделник, јуни 24, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Фото & Видео) Групна венчавка во Белград, 50 парови кажаа „ДА“

  Педесет парови си ветија вечна љубов на групна венчавка во Белград, на манифестација која традиционално се одржува секоја година на 20 мај.

  Венчавката се одржа пред градското собрание, а заменик – градоначалникот на Белград на младенците им посака среќа во заедничкиот живот, здравје и деца.

  Групната венчавка е бесплатна, а на младенците им се на располагање и услугите на салоните за венчаници, за фризура и шминка, а можат да користат дури и бесплатни совети на лекари.

  Годинава се пријавиле и парови од Македонија, Либија, Австрија, како и Срби од дијаспората. Порталот „Град во Беград“ наведува дека вкупно имало околу 200 парови.

  Првата групна венчавка се одржала во 1999 година за време на бомбардирањето на НАТО и од тогаш се одржува секоја година во мај.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.