6 C
Skopje
понеделник, септември 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Утре во 6 наутро испијте чаша вода – цел свет полуде по овој метод кој го признаа и медицинарите

  Дали пиете вода наутро, после будењето?
  Медицинарите од Јапонија ја признаа оваа терапија како успешна во лекувањето на хронични, тешки заболувања, но и болести на модерното време.

  Ова е всушност позната јапонска терапија која спречува и помага во лекувањето на многу болести.
  Нема сомнеж дека водата е едно од најкорисните пијалаци за целокупното здравје.

  Познат е и фактот дека 2/3 од човековото тело е изградено од вода и дека оваа состојка е од витално значење за опстанок на човештвото и на секое живо суштество воопшто.
  Но, едноставната навика која вклучува вода за пиење може да ни помогне да го подобриме здравјето на повеќе новоа.
  Се’ што треба да направите е да испиете чаша вода во моментот кога ќе се разбудите.

  Ако мислите дека тоа е тривијално и дека нема ништо да постигнете, не сте во право.Ова всушност е позната јапонска терапија со вода е и исклучително ефикасна во превенцијата на различни состојби и здравствени состојби.

  Наутро штом ќе се разбудите испијте 650 мл вода (тоа е нешто помалку од 4 чаши). Не консумирајте вода од чешма, освен ако нема филтер за прочистување. Многу е подобра дестилираната вода.

  Ако консумирате дестилирана вода, се препорачува да додадете некои минерали како сода бикарбона.
  Додадете една лажичка на целата количина вода, бидејќи во спротивно може да биде штетно.

  45 минути откако ќе ја испиете водата, започнете ги дневните обврски, односно, можете да појадувате. Во периодот на тие 45 минути не јадете ништо.
  Пијте најмалку по една чаша вода пред секој оброк и не пијте ништо друго после два часа по оброкот. На тој начин драстично ќе подобрите вашето здравје.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.