6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Тест на личноста: Откријте што се крие во вашата потсвест

  Овој тест на личноста е интересен, но многу прецизен. Тој открива што се крие во вашата потсвест.

  Погледнете ја сликата и изберете го предметот кој најмногу се истакнува на неа. Прочитајте што открива за вас тоа.

  Велосипед – Вие сакате да го промените својот личен и професионален живот. Амбициозни сте и ја сакате незавиноста. Исто така, сакате да сте сами и не барате помош од никого. Така сакате да го живеете животот.

  Сад со јаболки – Јаболките претставуваат мудрост. Ако тие го привлекоа вашето внимание, тоа значи дека сте на пат да ја постигнете својата емоционална среќа. Бидете внимателни, ве очекуваат многи искушенија на таквиот пат.

  Кацига – Вие сте импулсивни и брзо носите одлуки. За жал, тоа не се секогаш добри одлуки. Ризикувате многу и добивате многу, но треба да бидете повниматлени.

  Книги – Имате внатрешна желба за постојано стелнување знаење. Се чувствувате како се уште да не сте ја откриле смислата на вашето постоење. Не се откажувајте.

  Чекан – Вие сте личност која сакате повеќе да работи, одошто зборува. Многу сте храбри во донесувањето одлуки. Правите се што можете за да ги постигнете своите цели. Често ја користите и својата физичка сила за тоа.

  Маски – Можно е да им презентирате на другите лажна верзија за себеси. Се обидувате да прикриете еден дел од себе за кој мислите дека нема да им се допадне на другите, но исто така и не сакате да им објаснувате премногу.

  Канта со боја – Се трудите својот живот да го направите поубав, но тоа не ви оди секогаш така лесно. Потребно е да направите голема промена.

  Гума од велосипед – Се чувствувате како животот да ви е досаден и не се менува. Секој ден е сличен на претходниот и тоа како да ве убвина. Се чувствувате депресивно и барате искра за среќа.

  Колбаси – Се надевате на успех во се што правите, а имате огромни очекувања од другите.

  Метла – Окружени сте со лажни луѓе и морате да направите промена во животот. Сега е време да ги организирате работите. Тргнете од својот живот се што не ви носи среќа.

  Кутии – Вие сте затворена личност која е многу тажна. Можеби сте депресивни. Имате нереални желби и соништа. Ви недостасува повеќе слобода или пак една личност од вашето минато.

  Столица – Уморни сте и физички и психички. Ви недостасува енергија. Можно е да сте под голем стрес и морате да направите нешто во однос на тоа.

  Скршено огледало – Се борите против себе. Тоа ви создава и проблеми кон другите луѓе, бидејќи изгледа како да сте им лути на нив. поработете на себеси.

  Клешти – Како да сте одвоени од сопствениот живот и немате контрола над тоа што ви се случува. Веројатно се чувствувате како другите да ве искористуваат.

  Лулашка – Вие се сомневате во себеси. Вашето расположение се менува често, во еден момент сте среќни, а потоа многу тажни. Тешко е да го контролирате својот бес. Експлодирате без никаква причина.

  Слика – Се трудите да го подобрите својот имиџ. Имате проблеми со изразувањето на чувствата и тоа им пречи на луѓето околу вас. Несигурни сте.

  Кукла – Ви недостасува детството, но и пријателите од детството. Тоа можеби значи и дека сте себични кон другите луѓе. Вашата околина не е целосно искрена. Време е за промени.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.