6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Татко вдовец израснал 8 деца следејќи список од 15 правила од неговата покојна сопруга

  Иан Милторп ја губи сопругата Енџи од рак. Тоа остава голема празнина кај него. Не само што ја нема жената што ја сакаше од тинејџерските години и со која беше во брак 25 години, туку има осум деца за кои сам се грижи.

  Тој воопшто не сфаќа како ќе се снајде.

  Меѓутоа, неколку дена пред да замине, Енџи му остава на Иан листа од 15 правила што треба да се следат при воспитувањето на децата. Повеќето се нормални работи, кога да си одам дома, кои лоши навики да ги избегнуваме. Објаснување за една од ќерките на која и е потребна посебна грижа.

  Впечатокот го прави правилото #7

  Се споменува место што треба да го посетите. Тоа е нејзиното омилено место. Само одредена клупа таму, опкружена со цвеќиња и хармонија. Тоа е и омиленото место на Иан поради неа.

  „Овде лежевме како тинејџери и го гледавме зајдисонцето. Тоа е совршен начин да се поврзете со неа“, објаснува тој.
  Еве го списокот. Прво ги гледаме родендените на сите деца, а потоа 15-те правила

  1.Исплети им ја косата на девојчињата
  2.Тие треба да си ја завршат домашната задача пред спиење

  3.Мора да се вратат дома 1 час пред да се стемни
  4.Откријте какви ТВ канали гледаат
  5.Не дозволувајте да ги грицкаат ноктите

  6.Истражувајте ги нивните момчиња
  7.Продолжете да го посетувате Торнок (нејзиното омилено место) со семејството
  8.Бидете строги со нив
  9.Проверете ја нивната коса за вошки

  10.Само еден час дневно на компјутер
  11.Погрижете се Ела да ги зема лековите
  12.Не користете премногу жешка пегла за твоите кошули

  13.Не дозволувајте Ела да се капе сама
  14.Не им давајте премногу бонбони
  15.Ставете им крема за сончање во топлите денови

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.