6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Татко вдовец израснал 8 деца следејќи список од 15 правила од неговата покојна сопруга

  Иан Милторп ја губи сопругата Енџи од рак. Тоа остава голема празнина кај него. Не само што ја нема жената што ја сакаше од тинејџерските години и со која беше во брак 25 години, туку има осум деца за кои сам се грижи.

  Тој воопшто не сфаќа како ќе се снајде.

  Меѓутоа, неколку дена пред да замине, Енџи му остава на Иан листа од 15 правила што треба да се следат при воспитувањето на децата. Повеќето се нормални работи, кога да си одам дома, кои лоши навики да ги избегнуваме. Објаснување за една од ќерките на која и е потребна посебна грижа.

  Впечатокот го прави правилото #7

  Се споменува место што треба да го посетите. Тоа е нејзиното омилено место. Само одредена клупа таму, опкружена со цвеќиња и хармонија. Тоа е и омиленото место на Иан поради неа.

  „Овде лежевме како тинејџери и го гледавме зајдисонцето. Тоа е совршен начин да се поврзете со неа“, објаснува тој.
  Еве го списокот. Прво ги гледаме родендените на сите деца, а потоа 15-те правила

  1.Исплети им ја косата на девојчињата
  2.Тие треба да си ја завршат домашната задача пред спиење

  3.Мора да се вратат дома 1 час пред да се стемни
  4.Откријте какви ТВ канали гледаат
  5.Не дозволувајте да ги грицкаат ноктите

  6.Истражувајте ги нивните момчиња
  7.Продолжете да го посетувате Торнок (нејзиното омилено место) со семејството
  8.Бидете строги со нив
  9.Проверете ја нивната коса за вошки

  10.Само еден час дневно на компјутер
  11.Погрижете се Ела да ги зема лековите
  12.Не користете премногу жешка пегла за твоите кошули

  13.Не дозволувајте Ела да се капе сама
  14.Не им давајте премногу бонбони
  15.Ставете им крема за сончање во топлите денови

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.