6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Ставете лимон во чорапот и видете што ќе се случи наутро

  Ако навечер пред спиење ставите лимон во чорапот, наутро ќе се изненадите од резултатот. Луѓето кои не се грижат доволно за кожата на стапалата често се жалат на испукани пети. Во овој случај, покрај посетата на специјалист, помага и спиењето со лимон во чорапи. Чаша вода со мед и лимон прави чуда за телото!

  Поради недостаток на лојните жлезди на кожата на нашите стапала, таа страда од прекумерно сушење. Во овој случај, може да се појави дури и силно чешање, кое не се намалува долго време.

  Како лимонот помага при сува кожа? Киселината содржана во лимонот го прави идеален за лекување на испукани пети. Невообичаени употреби на лимонот во домаќинството За да го направите ова, пресечете го на половина. Отстранете ги сокот и пулпата и прикачете го лимонот на петицата. Потоа облечете чорап. Повторете ја постапката на другата нога.

  Во утринските часови ќе бидете изненадени од резултатот.

  Вашата кожа ќе биде мека и мазна. Можете да пробате друга опција за пилинг со лимон, ако ова ви изгледа премногу комплицирано за спроведување.

  Уште еден метод за пилинг на петиците со сок од лимон наутро – Дали е навистина добра идеја? За да го направите ова, треба да ги потопите нозете во топла вода околу половина час.

  Потоа исушете ги и нанесете мешавина од вазелин и сок од лимон. Облечете чорапи и почекајте најмалку еден час. Останете вака преку ноќ за максимални резултати. Вазелинот длабоко ја хидрира кожата, а сокот од лимон ги отстранува мртвите клетки. Доколку овој метод се применува една недела, резултатите ќе бидат навистина импресивни.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.