6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Среќни се оние кои ја имаат – носителите на оваа крвна група се најздрави и најотпорни

  Сѐ повеќе излегуваат сознанија дека крвната група навистина има големо влијание на целокупното здравје.

  Носителите на поедини крвни групи имаат поголеми шанси да се изборат со различни болести и инфекции во својот организам, а во однос на тоа најдобро поминуваат носителите на крвната група 0.

  Поради отпорноста на организмот на болестите, луѓето кои имаат крвна група 0 живеат најдолго.

  Што се однесува до тоа која крвна група е најслаба, тоа е тешко да се одреди, иако експертите велат дека тоа е крвната група А, бидејќи оваа крвна група е најмалку отпорна на маларија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.