6 C
Skopje
среда, март 29, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Среќа е да си ВАГА – Најдобрите карактеристики на ВАГАТА

  Вагата постојано е во потрага по баланс, без разлика дали станува збор за односите во љубовната врска, со пријателите или изборот на боите на облека.

  Овој знак преферира да „носи“ розови очила, со кои нема да ги гледа негативните работи кои се случуваат околу него, со цел да го задржи оптимизмот. Се смета за еден од најљубезните знаци во зодијакот и експерт во социјализирањето со луѓе.

  Мрази да биде самa

  Вагите не сакаат да бидат сами. Тие сакаат да поминат што е можно повеќе време со луѓето кои им се блиски. Нормално дека понекогаш сакаат да се изолираат, но зошто да бидат сами кога можат да бидат опкружени со луѓето кои ги обожаваат?

  Тaa е неверојатно друштвена личност

  Вагите се познати по тоа што се многу друштвени и комуникативни. Тие никогаш нема да одбијат покана за забава, љубовен состанок или лабава дружба со најдобрите пријатели во домашна атмосфера. Машките Ваги се харизматични и знаат како да го искористат тоа во нивна полза.

  Може да држи лутина засекогаш

  Вагата не мора да избувне и да ви се изнавика за да знаете дека ви е лута. Ако повредите машка Вага, тој ќе ја држи лутината додека не им помине, а тоа може да трае навистина долго. Може да се обидете да му се извините, но ако не е расположен да ве слуша, воопшто нема да биде важно она што го велите.

  Ќе направи сѐ што е возможно за да одбегне конфронтација

  Вагите толку многу мразат конфликти што ќе направат сѐ што е возможно за да ги одбегнат. Соочувањето значи дека тие ќе мора да го симнат цврстиот оклоп што ги штити и да зборуваат за она што ги лути. За нив поедноставно е да ги остават работите онакви какви што се.

  Ретко избувнува

  Нема да сретнете Вага што лесно ќе изгуби нерви. Тие знаат понекогаш да бидат променливи и рамнодушни, но никогаш нема да се истурат на вас. Можеби тоа е така затоа што се плашат дека ќе изгубат пријател или едноставно тоа е дел од нивниот карактер. Но, подгответе се да бидете целосно игнорирани и заборавете на жестоките кариници.

  Секогаш е подготвенa за авантури во кревет

  Вагите постојано бараат нови начини за да го зачинат сексуалниот живот, што значи дека тие ќе пробуваат нови работи со саканата личност. Тоа може да подразбере необични секс пози или играчки и сѐ друго што ќе им падне на памет. Тие исто така сакаат кога жената доминира и жени кои сакаат да бидат потчинети. Бидете подготвени да ги пробате и двете улоги.

  Ги разгледува сите страни пред да донесе одлука

  Машката Вага е голем аналитичар кога станува збор за носење одлуки. Тој сака да ја согледа ситуацијата од сите можни агли пред да заклучи што би било најдобро да се направи, а тоа може да биде неверојатно напорно за некој што не размислува толку. Вагите се познати како едни од најнеодлучните хороскопски знаци. Понекогаш навистина знаат да претераат.

  Навистина ја цени добрата комуникација

  Со оглед на тоа што се еден од најкомуникативните знаци, машките Ваги најмногу ја ценат добрата комуникација. Тие претпочитаат да разговараат за проблемите без разлика дали се работи за партнер или пријател, наместо да се преправаат дека сѐ е во ред. Точно дека тие држат лутина, но само откако се обиделе да ги поправат работите.

  Сака добра авантура

  Вагите и авантурите одат заедно. Тие секогаш сакаат да пробуваат нови работи, така што ако сте во врска со машка Вага, подгответе се да излезете од вашата удобна зона. Нема да можат да ви одолеат доколку вие испланирате дневни авантури за двајцата.

  Сака да им угодува на луѓето

  Вагите сакаат сите да бидат среќни и да се согласуваат и ќе направат сѐ што е потребно за тоа да се случи. Звучи супер, нели? Понекогаш, но поголемиот дел од времето, тоа ја претвора Вагата во човек кој не може да им каже „не“ на луѓето. Тие не сакаат да ги ставаат туѓите потреби пред нивните, но тоа се случува и работите никогаш не излегуваат онака како што си замислиле.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.