6 C
Skopje
недела, април 2, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Со текот на годините, мастите почнаа да се таложат околу стомакот и колковите, па, една колешка ми кажа за нејзиниот природен еликсир

  Еликсир кој ќе ви помогне да се изборите со вишокот килограми

  Диететски еликсир

  Со возраста, жените се повеќе се соочуваат со проблемот на дополнителни сантиметри во пределот на стомакот и половината. Породувањето, хормоналните пореметувања, стресот, гладта за слатки и тестенини, речиси секогаш оставаат траги на фигурата и во луд ритам на животот не секогаш имате можност да поминете доволно време за вежбање.

  Еве и доаѓа на помош на природата! Изненадувачки, овие лесно достапни природни состојки со кои можете да го направите овој еликсир ќе ви помогнат да се ослободите од досадниот вишок килограми со намалување на апетитот.Сирупот се базира на ѓумбир и рен и помага ефикасно да согорувате масти и да изгубите тежина.

  Лесно слабеење
  Ако го земете овој сируп, резултатот нема да доцни. За една недела ќе бидете задоволни со брзите резултати. Ако е можно, зголемете ја количината на физичка активност: пешачете од работа до дома, заменете го лифтот со качување по скали, вежбајте најмалку 15 минути наутро.

  Состојки:125 грама корен од рен, 3 лимони, 3 лажици мед, 2 лажички цимет, мало парче свеж корен од ѓумбир

  Подготовка:
  Излупениот корен од ѓумбир и коренот од рен ставете ги во блендер, претходно исечете ги на мали парчиња. Во смесата додадете сок од лимон, цимет и мед. Сирупот ставете го во тегла, затворете го со капак и оставете го во фрижидер.

  Земете 2 лажици сируп 15 минути пред јадење три пати на ден. Времетраењето на курсот не треба да надминува 3 недели.

  Брилијантен резултат! Овој природен еликсир го намалува апетитот и желбата за слатки. Сакате повеќе да се движите, а рен и ѓумбир во комбинација со мед уште повеќе го стимулираат организмот во борбата со вишокот килограми.

  Споделете го рецептот со вашите пријатели, бидејќи слабеењето ќе биде многу позабавно и поефикасно!

  Latest Posts

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.