Димот од цигарите може да ви го наруши вашето здравје, а посебно здравјето на вашите бели дробови.

Поради тоа ви го приложуваме рецептот за домашен лек кој ефикасно ги чисти вашите бели дробови и ви го подобрува здравјето.

Потребно ви е:

400гр. лук, исчистете го  и исечете го на четвртини
парче ѓумбир
400гр. кафеав шеќер
2 лажички куркума
1л. вода

Водата ставете ја во сад, додадете го шеќерот и загрејте. Кога ќе почне да врие, додадете го изренданиот ѓумбир, лукот и куркумата и гответе додека смесата не проврие.

Тргнете го садот од оган и оставите го да се олади на собна температура. Лековитата смеса би требало да се чува во фрижидер.

Земајте 2 лажици од оваа мешавина секое утро на празен стомак и уште 2 навечер, после последниот оброк.
Пред употреба на природните лекови консултирајте се со лекар.