6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Со овој корисен рецепт ослабев, ги извадив очилата, а умот ми е како брич: Што да правиме

  Ако навистина сакате да изгубите тежина, добро време е да го започнете процесот во секое време од годината. Ќе ви претставиме еден од најмоќните пијалоци за постигнување на оваа цел.

  Сирупот ќе ви помогне да ги отстраните мастите и водата од вашето тело, а станува уште поефикасен ако го комбинирате со вежбање. Покрај тоа, употребата на овој напиток ја забрзува функцијата на мозокот, ја подобрува меморијата, видот и слухот.

  Клучна компонента во него е свежиот рен, богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2, Б6, железо, магнезиум и фосфор. Ренот го забрзува метаболизмот, го намалува заморот и во исто време ги стимулира корисните бактерии во желудникот. Процесот на правење на овој сируп е многу едноставен. Сируп за подобрување на меморијата, видот, слухот и согорувањето на мастите. Тајната за подобрување на меморијата за повеќе од 80%, и регенерација за обновување на коските.

  ПОДГОТОВКА:
  Во блендер сомелете го рен и ѓумбир. Исцедете го сокот од лимон и додадете го во смесата. Матете 2-3 минути. Додадете 3 лажици мед и 2 лажици цимет. Измешајте сè додека не се добие сируп. Сирупот истурете го во соодветен сад. Како да го користите? Земете една лажица два пати на ден пред јадење или пред кардио. Правете го ова 3 недели. Потоа ќе треба да паузирате неколку дена. Нема да зажалите, резултатите се неверојатни! Дополнително, ќе ви дадеме листа на совети кои ќе ви помогнат да ја подобрите меморијата и функцијата на мозокот.

  Само треба да бидете доследни за да ги добиете најдобрите резултати! Рузмарин: првиот и најмоќниот природен лек за подобрување на меморијата и концентрацијата. Неговите компоненти ја подобруваат функцијата на мозокот. Дополнително, мирисот може да направи чуда.

  Цвекло: зеленчук полн со природни нитрати, цвеклото го подобрува протокот на крв во мозокот и телото. Јајца: Можете да вклучите јајца во вашата исхрана за да ја подобрите меморијата. Жолчката од јајце содржи холин, кој е добар за мозокот.

  Риба: сардините, лососот, бакаларот се видови риби кои се полни со омега-3 масни киселини за правилно функционирање на мозокот. Авокадо: помага да се подобри протокот на крв во мозокот.

  Брусница: Ова сочно овошје е полно со антиоксиданси кои го штитат мозокот од оксидативно оштетување. Кромид: Вклучете сиров кромид во вашата исхрана за да ја подобрите меморијата. Цели зрна: комбинација од влакна, сложени јаглехидрати и омега-3 ги прави интегралните житарки супер-храна за развој на мозокот Домати: многу моќен антиоксиданс; Ликопенот ги штити мозочните клетки од оштетување предизвикано од слободните радикали и прави чуда за здравјето на целиот организам.

  Зелен чај: може да ја изостри меморијата и да ја подобри моќта на мозокот. Пијте 2-3 шолји свеж зелен чај. Оваа билка може да го зголеми нивото на концентрација и когнитивната функција. Темно чоколадо: содржи моќни антиоксиданси и кофеин кои помагаат во подобрување на меморијата и зголемување на нивото на концентрација. Куркума: Куркуминот може да ја подобри меморијата и да спречи воспаление. Јаболка: едно од најдобрите овошја за одржување на добра форма, но и ќе ви помогнат да ја подобрите меморијата Забелешка: Оваа статија е само за информативни цели.

  Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар! но исто така ќе ви помогне да ја подобрите вашата меморија Забелешка: Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар! но исто така ќе ви помогне да ја подобрите вашата меморија Забелешка: Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.