6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Со овие 5 совети ќе успеете да доживеете оргазам за паметење

  Не сте задоволни со Вашиот сексуален живот? Со овие 5 совети ќе успеете да доживеете неверојатен оргазам кој ќе го паметите долго.

  1. Редовна мастурбација – жените кои се самозадоволуваат се вистински експрети за нивното тело и знаат точно што ги возбудува, затоа можат да му кажат на нивниот партнер кој дел од телото им е најчувствителен и да уживаат.

  2. Пазете на К (клиторис ) точката – со добра и точна стимулација на оваа точка ќе доживеете врвен оргазам.

  3. Не брзајте со предиграта – околу 20 минути е совршен тајминг за предигра. Колку таа е подолга толку поголема е возбудата и оргазамот е посилен.

  4. Зборувајте во што уживате – комуницирајте со партнерот и упатете го што точно сакате и што Ве возбудува.

  5. Не бидете под притисок – бидете опуштени и препуштете се на сексуалното задоволство. Колку сте поопуштени, толку посилен оргазам ќе доживеете.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.