6 C
Skopje
недела, август 14, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Сопругот ми почина па се омажив за свекорот имаше голема пензија: „Па подобро со него да спијам отколку со други мажи во СЕЛОТО“

  Таа посочи дека по смр тта на нејзиниот сопруг, останала сама, со четири сина

  Во 2019 година, на социјалните мрежи се појави бизарна исповед на жена, чија приказна сеуште продолжува да ја шокира јавноста. Имено, таа го загуби сопругот, а по неговата см рт, нејзиниот свекор ја запроси.

  Таа прво го одби, а потоа се согласи од интерес да се омажи за него поради пензијата, сепак, тоа не беше се.
  -Се омажив за свекор ми, татко на мојот покоен сопруг поради неговата пензија, но имаше некои непланирани моменти.

  Откако мојот сопруг го напушти овој свет пред 5 години, останав сама со 4 сина, сама немав никој освен нив. Ми беше многу тешко, се плашев од иднината, растење деца, обврски.

  Минатата година, мојот свекор ми понуди да се омажам за него, со оглед на тоа што свекрвата по чина една година по мојот сопруг. Се чувствував згрозено кога ми рече да се омажам за него, но потоа се обиде да ми објасни дека тоа е за мое добро, дека ќе останам со неговата пензија и дека на тој начин ќе ја спасам својата иднина. Инаку, свекор има германска пензија, и тоа многу добра.

  Еден месец се распаднав, размислував и конечно се согласив.

  Се беше во ред кога стануваше збор за нашата врска, сепак, пред еден месец, за првпат ги преминавме границите на нашата врска. Иако се венчавме, ја немавме таа врска, бидејќи нашиот брак беше склучен поради неговата пензија, односно така беше до пред еден месец.

  Тоа едноставно се случи, ниту тој ниту јас сме горди на тоа, но ние сме живи луѓе и тие потреби беа посилни од било што друго во тој момент.
  Дотогаш немав врска со маж пет години. После тоа, се договоривме да го повторуваме од време на време …

  кога ќе се појави потреба, може да звучи одвратно, но подобро е да спијам со него отколку со другите мажи во селото и на тој начин да ги посрамам моите деца и мојот покоен сопруг … мирен ум. Никој не знае освен ние двајца, свекор ми и јас-заклучи таа.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.