6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Совршен дечко – ова се неговите особини

  Жените не сакаат пасивен, покорен маж кој ја запоставува својата личност за да ја усреќи својата драга, но ни оној кој не ги почитува нивните желби, не ги слуша и ги гуши со љубомора.

  maz zena seks

  Еве каков дечко сакаат:

  Знае да слуша

  Дали она што таа го зборува ви звучи како мрморење затоа што сте сконцентрирани во зјапање во нејзиното деколте? Тоа ви е грешка. Жените сакаат да ги слушате и да обрнувате внимание на она што зборуваат. Добриот дечко слуша и разговара со девојката, покажува интересирање и за она што неа ја интересира.

  Не е досаден

  Без оглед дали одеднаш ќе се појавите пред нејзината врата со букет или изненадно ќе ја повикате на романтична вечера, бидете спонтани, изненадувајте ја и не дозволувајте вашиот однос да стане рутина.

  Добар љубовник

  Тоа значи дека мора да ја задоволите, никогаш не ја прескокнувајте предиграта, праќајте и романтични и секси пораки, мазете се после сексот наместо да за`рчите наредниот момент и што е најважно прашајте ја што таа сака во кревет.

  Не е пасивен

  На долги стази ниту една жена не сака пасивен, покорен маж кој ја компромитира својата личност за да ја направи среќна. Задржете го својот карактер, своето мислење и покажете и дека сте јаки, сигурно дека не сте „безкичкмењак“.

  Мисли на детали

  Дали таа ја променила фризурата? Дали ослабела или купила нов фустан? Тоа се работи кои треба да ги запазувате. Поголемиот дел од жените инстиктивно „оди“ кон мажи кои имаат око за детали. Тоа покажува дека сте внимателни.

  Не те гуши со љубомора

  Довербата е основ за секој добар однос. Дозволете да ужива во нејзиното слободно време со пријателките без ваше љубоморно испитување.

  Го почитува твоето семејство

  Ако вашиот менталитет е заглавен некаде во педесеттите години време е да се промените и да сфатите дека вие и вашата партнерка сте рамноправни како во врската така и вон неа. Ниедна жена не сака маж кој не ја почитува неа или нејзиното семејство.

  Инспирира

  Како вие напредувате така би требало и неа да ја поттикнувате на напредок. Инспирирајте ја на позитивни промени. На пример, ако видите дека не го користи својот талент на вистински начин, насочете ја и охрабрете ја.

  Внимателен е

  Едноставно давајте и комплименти, купете и симпатична ситница и речете дека е прекрасна.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.