6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  Случајно дознав за одвратната навика на идната свекрва – влезе со мене во тоалет, а поради нејзиното прашање…

  Една жена доживеала непријатно изненадување кога после миење на рацете употребила пешкир кој воопшто не бил наменет за неа, ниту за рацете.

  Нејзината приказна започнала кај момчето, кога отишла во тоалет…

  Непријатен разговор во купатило

  Кога завршила со она што го правела, си ги измила рацете и ги избришала со пешкир, кој, како што дознала подоцна, нејзината потенцијална свекрва го користела за своите „интимни делови“.

  Нејзината исповед шокирала многумина кои го прочитале она што го напишала и не можат да сфатат како некој на видливо место чува пешкир за вагина.

  „Преспав кај момчето за викенд додека неговите родители беа на пат. Кога се вратија еден ден подоцна, се сретнав со неговата мајка во купатило. Таа нервозно ме праша дали случајно го користев синиот пешкир и ѝ одговорив потврдно. Тогаш ‘без пардон’ ми кажа дека со тој пешкир ги брише своите интимни делови“, ја започнала приказната девојката.

  „Ѝ се извинив и ѝ реков дека тоа не можев да го знам. Сето тоа е во ред, но се чувствувам многу посрамотено сега. Малку ми се гади, а мислам дека и таа го чувствува истото“, додала девојката и признала дека во иднина ќе биде повнимателна кога ќе користи туѓо купатило.

  Нејзината приказна наишла на многу реакции, но луѓето воглавно се ужаснале и биле збунети.

  „Имам 50 години и никогаш не сум слушнала дека некоја жена поседува пешкир исклучиво за неа“, искоментирала една жена, а другите се прашуваат зошто воопшто го чува пешкирот во купатило кое сите го користат.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.