6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Какви се хороскопските знаци кога се сингл?

  Дали вашиот статус сингл е избор во кој уживате и чиј предизвик го избравте сами или чувствувате дека ви е наметнат и дека тоа не е природен начин за да живеете?

  dvojka_sostanokКако излегувате на крај со својот статус сингл, значително зависи од тоа кој е вашиот хороскопски знак.

  Овен

  Овните се природни водачи и се во состојба да уживаат во предноста да бидат сами. Не сакаат да бидат попречувани и своето однесување и постапки да ги прилагодуваат на некого, па така за нив во самотијата нема ништо неприродно. Тие ја доживуваат како слобода за да ги искажат своите способности и темперамент.

  Бик

  И овој знак ја цени својата независност и самостојност. Биковите имаат силна волја и сакаат да ги прават работите на свој начин. Премногу ги иритира кога некој им се спротивставува и им наредува да постапат поразлично. Повеќе се плашат да влезат во врска после долг период на самотија, отколку да останат сами после долга врска.

  Близнаци

  Изразито самостојни, енергични и луѓе од акција, Близнаците се ужасуваат од врзување и обврзување. Тие се премногу динамични и со променливо расположение, па се склони да почнат да се досадуваат кога се во стабилна врска. Премногу се привлечни и ретко се случува да бидат сами, но со вештото балансирање успеваат да одржуваат лабави и површни врски, без вложување и посветување.

  Рак

  Раковите се многу комплицирани и осетливи души. Тие ги ценат својата слобода и независност, па немаат проблеми да бидат сами. Меѓутоа, потребен им е некој кој ќе се грижи за нив и ќе им пружи поддршка додека поминуваат низ своите бурни емотивни кризи. Не доаѓа во обѕир да бидат сами, и кога сингл периодот ќе потрае, тие го преживуваат со помош на мечтаење за тоа дека ќе пронајдат партнер каков што им е потребен.

  Лав

  На Лавовите им е тешко да бидат сами, иако сметаат дека се многу јаки и независни. Сепак, на нив им е потребно да имаат некој кој ќе ги смирува и зауздува кога лавовски ќе се разбеснат, како што им е потребно и да имаат поданици и обожаватели. Ова е можеби најнесамостојниот знак во хороскопот.

  Девица

  Девиците бараат многу и се комплексни личности кои нема да ги намалат своите критериуми и да се прилагодуваат за да не останат сами. Тешко им е да пронајдат некој што ќе им одговара, а некој што не им одговара не доаѓа предвид. Ако самуваат, тоа е поради тоа што не пронашле некого, а не поради тоа што сакаат да бидат сами.

  Вага

  Вагите се независни мислители, но тие ги сакаат луѓето и уживаат во нивното одобрување. Предизвикуваат симпатии и потребно им е обожавање. Кога се сами, тоа е поради тоа што мора да се одморат од постојаното заљубување во секого кој ќе им покаже наклоност.

  Скорпија

  Како партнери, можат да бидат верни и посветени, ако се освоени. Меѓутоа, на нив им е сосема природно да бидат сами. Имаат доволно своја работа, интересирања и амбиции, за да им го окупираат целото внимание. Кога се сами, се чувствуваат слободно и задоволно со себе, нив самотијата не ги плаши и загрозува.

  Стрелец

  Стрелците се дружељубиви и привлечни и сакаат да освојуваат, но не сакаат да се обврзуваат. Тие бараат авантура и фасцинација, а освен тоа, доста добро се чувствуваат и сами.

  Јарец

  На нив не им е потребен некој кој ќе ги одобрува и ќе им додава гориво на нивната самодоверба. Со својот независен дух, Јарците удобно се чувствуваат во самотијата.

  Водолија

  Тие ја сакаат слободата повеќе од љубовта. Дури и кога ве обожаваат, ќе ја задржат дистанцата и независноста. Ним самотијата не им е само природна, туку и неопходна за да се чувствуваат нормално.

  Риби

  Од сите знаци, на Рибите врската им е најпотребна. Тие се пречувствителни, несигурни и склони кон самосожалување, па за нив самотијата е опасна по нивната емотивна стабилност. Кога се сами, тие минуваат низ многу маки и кукање, а тоа е знак дека веќе поминале преку границата на стабилноста.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.