6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Сите ќе ви завидуваат, ќе имате струк за кој сте сонувале – за15 дена ослабете 15 килограми

  Диетата трае 15 дена, односно се спроведува во 3 циклуси по 5 дена, по што се прави подолга пауза од неколку месеци.

  Во текот на диетата не се дозволени алкохолни пијалаци, а намирниците мора да се консумираат по пропишаниот редослед. За само 2 седмици очекувајте 7 килограми помалку.

  Ова е распоредот на исхрана кон кој треба да се придржувате:

  Појадокот е ист за секој ден: 1 портокал или ½ грејпфрут или чаша лимонада од ½ лимон без шеќер, двопек и шолја кафе или чај без шеќер и млеко.

  1 ден

  Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, кисела павлака

  Вечера: 2 домати или 2dl варен домат, 2 варени јајца, 1 краставица

  2 ден

  Ручек: 1 портокал, 1 јајце, 1 кисела павлака, 2 парчиња двопек

  Вечера: 125g мелено јунешко, 1 домат, 1 портокал, 1 двопек, 1 шолја чај без шеќер

  3 ден

  Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, 1 кисела павлака, 2 краставици, 1 шолја чај без шеќер

  Вечера: 125g мелено месо, 1 портокал, 1 двопек, 1 шолја чај

  4 ден

  Ручек: 125g кравјо сирење, 1 домат или 1dl варен домат, 1 двопек

  Вечера: 125g мелено месо, 2 домати, 1 јаболка, 1 двопек

  5 ден

  Ручек: 200g варено месо или риба, 1 домат, 1 двопек

  Вечера: ½ kg варено овошје (морков, грашок, компир), 1 јајце, 1 домат.

  За време на диетата почесто консумирајте течности без шеќер, а избегнете ја пржената храна и слатките.

  Во просек, по 15-от ден, луѓето кои се придржувале кон оваа исхрана изгубиле и до 7 килограми.

  Испробајте и споделете ги резултатите.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.