6 C
Skopje
понеделник, септември 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Сируп кој го помага помнењето и видот, но особено за губење маснотии околу стомакот

  Секоја сезона е добро време за слабеење. За побрзо согорување на мастите ви претставуваме едноставен, но моќен напиток! Овој сируп ќе ги отстрани течностите и мастите од вашето тело и е навистина ефикасен во комбинација со вежбање.

  Овој пијалок ја подобрува и функцијата на мозокот, меморијата, видот, слухот и штити од настинки.

  Главната состојка е рен – зеленчукот е богат со витамин Ц, Б1, Б2 и Б6, железо, калиум, магнезиум и фосфор. Ренот го подобрува метаболизмот, исто така го намалува заморот и го стимулира растот на корисни бактерии во цревата.

  Сирупот лесно се подготвува, а резултатите се неверојатни, дури и по кратко време на нанесување.

  Состојки: 125 грама рен 4 лимон 3 лажици мед 2 лажици цимет 1 парче (2 см) ѓумбир.

  Конзумирање:

  Најпрво во блендер измешајте ги ренот и ѓумбирот. Исцедете го сокот од лимон и додадете го во смесата, мешајте 2-3 минути, а потоа додадете цимет и мед. Мешајте додека не добиете сируп, па ставете го во тегла.

  Земете 1 лажица 2 пати на ден пред јадење или пред спорт. За само 3 недели резултатите ќе бидат видливи!

  Многу луѓе го користат овој сируп и секогаш се задоволни со резултатот. На крајот на краиштата, оваа алатка не само што ќе ви помогне да постигнете совршена фигура, туку и ќе го збогати вашето тело со витамини и ќе му помогне на вашиот имунолошки систем да се бори против вирусите доколку е потребно.

  Пробајте го овој лек за да бидете секогаш здрави, да ја добиете саканата тежина, да ја направите вашата фигура совршена и да уживате во брзото согорување на маснотиите!

  Доколку ви се допадна рецептот за овој корисен пијалок, не заборавајте да го споделите со вашите пријатели и роднини! Веројатно и тие би сакале да ослабат со помош на народни лекови!

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.