6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Симптоми на рак на желудник – Делуваат како надуеност но многу се опасни

  Желудникот е многу важен орган во нашето тело, а токму ракот на желудник е многу голем проблем кој може да заврши фатално.

  Постојат симптоми кои не треба да ги занемарите, и за кои веднаш треба да се посети лекар, иако на прв поглед се како вообичаена болка на стомакот.

  Тоа се: Nамален апетит, мачнини, тегоби во стомакот кои се неодредени, повремено повраќање.

  Посериозни симптоми се плукање крв, крв во урината и анемија.

  За овие симптоми итно се оди на лекар.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.