6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Симптоми на рак кои мажите најчесто ги игнорираат

  Голем број на луѓе ги занемаруваат раните знаци на рак, потпирајќи се на советите на нестручни лица и одат на лекар дури кога состојбата е смртна сериозна.

  Препознајте ги првите знаци и побарајте помош навреме.

  1. Проблеми со ерекцијата (можен знак на рак на простатата)

  2. Болка и чувство на тежина во слабината, колковите, бутините или стомакот (еден од знаците на рак на простатата е токму постојаната болка во оваа подрачје на телото)

  3. Отекување на тестисите или грутки (можен знак за рак на тестисите, главно е безболно)

  4. Рапава кожа на брадавиците или болна брадавица или исцедок од неа (и мажите може да имаат рак на дојки)

  5. Тешкотии со уринирањето или други некои проблеми (рак на простата)

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.