6 C
Skopje
вторник, февруари 7, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ѝ се јави св. Никола и ја спаси старицата од пеколните маки

  Ова се случи во 1991 година. Во домот на Тамара, жена во своите седумдесетти, работите воопшто не биле добри. Таа им чита на своите...

  Ако нашата мачка или куче го направи ова, тогаш треба веднаш да им помогнеме

  Секој што има домашно милениче дома знае дека мачките и кучињата често прават прилично чудни и забавни работи. Меѓутоа, понекогаш, наместо само...

  Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

  Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

  Со рака го удрил бебето што лежело – добро погледнете што ќе направи неговата мачка

  Добро е познато дека мачките се однесуваат исклучително заштитнички кога станува збор за нивните сопственици, а особено доколку тие сопственици имаат мали деца. Овој човек...

  Сигурни знаци дека таа е подготвена секс

  Излеговте неколку пати со девојката по која потполно полудевте и сега на ред е деликатното прашање – дали и таа е подготвена за следниот чекор?

  Проверете ги следните 5 сигнали и откријте дали и таа ве посакува исто колку и вие:

  „Се чувствувам пријатно во твое друштво“

  Ако ја изговори оваа реченица на крајот на состанокот, предложете и следен пат да одите на пијалак кај вас или неа, па поразговарајте на оваа тема.

  Факт е дека жените сакаат да се чувствуваат сигурни пред да стапат во љубовна акција, токму затоа ова е одличен знак.

  Инсистира да преспиете

  Не бидете премногу резервирани ако ве викне кај неа, па повторно чекате таа да го направи следниот чекор.

  Запаметете дека девојките сакаат првиот секс со нов партнер да се случи кај нив дома, затоа што тоа им ја зголемува самодовербата, а воедно и се поопуштени.

  Често ве допира

  Физичкиот контакт е уште еден показател за заинтересираноста. Најдобро што можете да направите е да го возвратите гестот, ако сакате да откриете до каде е подготвена да оди.

  Се интересира за вашето сексуално минато

  Кога девојките се подготвени за секс, најчесто започнуваат да се интересираат за минатото на партнерот. Не е препорачливо длабоко да навлезете на оваа тема, но добро е да знаете неколку информации од здравствени причини.

  Иако ви се чини дека ваквиот разговор е здодевен и непријатен, ова е само еден од многуте јасни сигнали кои таа ви ги испраќа.

  Безобразни разговори

  Кога девојката ќе го направи првиот чекор и „на шега“ ќе и се испуштат неколку валкани зборчиња, тоа е првото одобрување од нејзина страна.

  Најдобро што можете да направите е да „паднете“ на овој нејзин тест и да го продолжите разговорот во кревет.

  Latest Posts

  ѝ се јави св. Никола и ја спаси старицата од пеколните маки

  Ова се случи во 1991 година. Во домот на Тамара, жена во своите седумдесетти, работите воопшто не биле добри. Таа им чита на своите...

  Ако нашата мачка или куче го направи ова, тогаш треба веднаш да им помогнеме

  Секој што има домашно милениче дома знае дека мачките и кучињата често прават прилично чудни и забавни работи. Меѓутоа, понекогаш, наместо само...

  Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

  Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

  Со рака го удрил бебето што лежело – добро погледнете што ќе направи неговата мачка

  Добро е познато дека мачките се однесуваат исклучително заштитнички кога станува збор за нивните сопственици, а особено доколку тие сопственици имаат мали деца. Овој човек...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.