6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Сигурни знаци дека таа е подготвена секс

  Излеговте неколку пати со девојката по која потполно полудевте и сега на ред е деликатното прашање – дали и таа е подготвена за следниот чекор?

  Проверете ги следните 5 сигнали и откријте дали и таа ве посакува исто колку и вие:

  „Се чувствувам пријатно во твое друштво“

  Ако ја изговори оваа реченица на крајот на состанокот, предложете и следен пат да одите на пијалак кај вас или неа, па поразговарајте на оваа тема.

  Факт е дека жените сакаат да се чувствуваат сигурни пред да стапат во љубовна акција, токму затоа ова е одличен знак.

  Инсистира да преспиете

  Не бидете премногу резервирани ако ве викне кај неа, па повторно чекате таа да го направи следниот чекор.

  Запаметете дека девојките сакаат првиот секс со нов партнер да се случи кај нив дома, затоа што тоа им ја зголемува самодовербата, а воедно и се поопуштени.

  Често ве допира

  Физичкиот контакт е уште еден показател за заинтересираноста. Најдобро што можете да направите е да го возвратите гестот, ако сакате да откриете до каде е подготвена да оди.

  Се интересира за вашето сексуално минато

  Кога девојките се подготвени за секс, најчесто започнуваат да се интересираат за минатото на партнерот. Не е препорачливо длабоко да навлезете на оваа тема, но добро е да знаете неколку информации од здравствени причини.

  Иако ви се чини дека ваквиот разговор е здодевен и непријатен, ова е само еден од многуте јасни сигнали кои таа ви ги испраќа.

  Безобразни разговори

  Кога девојката ќе го направи првиот чекор и „на шега“ ќе и се испуштат неколку валкани зборчиња, тоа е првото одобрување од нејзина страна.

  Најдобро што можете да направите е да „паднете“ на овој нејзин тест и да го продолжите разговорот во кревет.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.