6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Се разведуваат Доналд Трамп Jуниор и Ванеса

  Доналд Трамп Jуниор и неговата сопруга Ванеса во заедничка изјава објавија дека се разведуваат, пренесе Си-Ен-Ен.

  „По 12 години брак, одлучивме да продолжиме по одделни патишта. Секогаш ќе имаме почит еден кон друг, како и кон нашите семејства. Имаме пет прекрасни деца кои се еден од нашите главни приоритети. Ве молиме да ја почитувате нашата приватност во овие моменти“, се наведува во заедничката изјава.

  Како што пренесуваат американските медиуми, снаата на Донал Трамп поднела барање за развод во Врховниот суд во Менхетн. Белата куќа одби да коментира за разводот.

  Брачната двојка се запозна во 2003 година на модна ревија, а се венчаа во 2005. И покрај тоа што остана надвор од очите на јавноста, Ванеса се појави во медиумите кога минатиот месец отвори писмо што содржеше сомнителни супстанции.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.