6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секс во тројка не е за секого!

  Експериментите во врската може да ја подобрат истата, но може и да ја загрозат, затоа не треба сите двојки да експериментираат.

  Добро размислете пред да пробате нешто. Едно истражување покажало дека тројката со брачниот партнер не е баш добро решение…

  Мажите несакаат да ја делат партнерката – најчесто ваквиот секс го иницираат мажите. Но многу често и тие сакаат да го прекинат истиот, бидејќи неможе да се носат со фактот дека некој друг ја има саканата. Се јавува комбинација на љубомора, каење, несигурност, а многу често доаѓа и до крај на врската.

  Жените губат самопочитување – жените кои од време на време се впуштаат во секс со повеќе лица страдаат од низок степен на самопочитување.

  Чувството на срам – утрото по ваквиот секс многу често носи непријатни ситуации и чувства. Кај некои се јавува чувство на срам, други пак губат доверба во партнерот. Затоа ако не сте подготвени немојте да експериментирате со сексот во тројка, бидејќи по една ноќ може да ви се распадне врската.

  Запомнете го ова:

  Ретко се случува двата партнера да се подготвени за секс во тројка.

  Најчесто еден од партнерите го наговара другиот, а тој тоа го прифаќа за да го задоволи партнерот.

  Сексот во тројка не е добар, особено ако сте љубоморен тип.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.