6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена треба да изеде една лажица дневно: Регулира хормони и лекува коски, а го штити и срцето

  Боровиот полен е еден од најголемите дарови на природата кој го чува и штити целокупното здравје. Има широк спектар на здравствени придобивки од него, а може да се консумира неограничено.

  Го регулира нивото на тестостерон и кај мажите и кај жените. Го регулира нивото на хормоните и ја олеснува менопаузата. Но ги зајакнува и коските и го подобрува имунитетот..

  Се бере на пролет, а може да се најде и во продавници за здрава храна.
  Содржи осум аминокиселини и протеини, има многу витамин Б во себе, како и витамин Д3 кој ретко се среќава во билките.

  Добар е за детоксикација на телото, поголема флексибилност на зглобовите, подобрување на имунитетот, а претставува и чувар од грипови и настинки.
  Има заштитни својства од радиоактивните зрачења, го зголемува либидото, метаболизмот и помага за слабеење.

  Се користи така што може да се додава во јадења, јогурт, млеко, шејкови или смути и сокови.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.