6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Секое утро трудницата го гледа сопругот низ прозорецот, како оди на работа, но тој не ја бакнува нејзе пред да излезе, туку

  Секој ден, Кетрин Меги (37) го гледа својот сопруг Џон низ прозорецот додека тој заминува на работа. Но, таа не е среќна поради тоа, туку тажна и бесна.

  Затоа што не ја бакнува нејзината разделба, туку додека ја напушта својата куќа, ја бакнува сосетката и поранешната најдобра пријателка на Кетрин, која живее веднаш спроти неа.

  За приказната да биде уште подраматична, сосетката е бремена од сопругот, а парот го чека своето прво дете.

  Цело време, иако Кетрин и беше најдобра пријателка и соседка Лин.
  -Секогаш се сметав за многу среќна личност која ги имав и двете во мојот живот, изјави Кетрин.

  Оваа жена не знаела за проблемите во бракот до една вечер во февруари 2014 година, кога нејзиниот сопруг се вратил од работа.

  Дојде дома изгледајќи многу загрижено. Мислев дека е болен или нешто друго не е во ред. Кога го прашав што се случува, тој ми рече дека неговите чувства се промениле и дека сака да се исели. Му реков да објасни зошто, но тој не ми кажа ништо, вели Кетрин, која неколку дена подоцна дознала дека е бремена со третото дете.

  Бев под голем стрес бидејќи Џон не се враќаше дома. Веднаш почувствував болка во стомакот, знаев дека бременоста е во опасност и ќе го изгубам детето. Лин беше прекрасна во исто време. Секоја вечер доаѓаше кај мене и не можев да поверувам како Џон се однесува со мене, изјавила 37-годишната жена. Но по неколку недели нејзината најдобра пријателка почнала да ја избегнува.

  Подоцна слушнала од другите соседи дека Лин има семејни проблеми додека еден ден не го видела автомобилот на нејзиниот сопруг пред нејзината куќа.

  Не ми кажа каде живее, но претпоставував дека престојува со некои пријатели. Но, кога видов дека автомобилот стои пред нејзината куќа со часови, не можев да престанам да плачам. Му се јавив на Џон и го барав да ми каже што се случува. Рече дека се само пријатели. Меѓутоа, неколку недели подоцна, еден пријател ми кажа дека Џон ја однел Лин на летен одмор во Блекпул, рекла несреќната жена.

  Џон и Лин сега живеат заедно и го очекуваат своето прво дете, а Кетрин вели дека всушност и недостига. И додека Кетрин оздравува, скршено срце, нејзиниот сопруг Џон вели дека се разделиле затоа што таа е алкохоличар и депресивна, па тој повеќе не може да живее со неа, но таа негира.

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.