6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секое утро трудницата го гледа сопругот низ прозорецот, како оди на работа, но тој не ја бакнува нејзе пред да излезе, туку

  Секој ден, Кетрин Меги (37) го гледа својот сопруг Џон низ прозорецот додека тој заминува на работа. Но, таа не е среќна поради тоа, туку тажна и бесна.

  Затоа што не ја бакнува нејзината разделба, туку додека ја напушта својата куќа, ја бакнува сосетката и поранешната најдобра пријателка на Кетрин, која живее веднаш спроти неа.

  За приказната да биде уште подраматична, сосетката е бремена од сопругот, а парот го чека своето прво дете.

  Цело време, иако Кетрин и беше најдобра пријателка и соседка Лин.
  -Секогаш се сметав за многу среќна личност која ги имав и двете во мојот живот, изјави Кетрин.

  Оваа жена не знаела за проблемите во бракот до една вечер во февруари 2014 година, кога нејзиниот сопруг се вратил од работа.

  Дојде дома изгледајќи многу загрижено. Мислев дека е болен или нешто друго не е во ред. Кога го прашав што се случува, тој ми рече дека неговите чувства се промениле и дека сака да се исели. Му реков да објасни зошто, но тој не ми кажа ништо, вели Кетрин, која неколку дена подоцна дознала дека е бремена со третото дете.

  Бев под голем стрес бидејќи Џон не се враќаше дома. Веднаш почувствував болка во стомакот, знаев дека бременоста е во опасност и ќе го изгубам детето. Лин беше прекрасна во исто време. Секоја вечер доаѓаше кај мене и не можев да поверувам како Џон се однесува со мене, изјавила 37-годишната жена. Но по неколку недели нејзината најдобра пријателка почнала да ја избегнува.

  Подоцна слушнала од другите соседи дека Лин има семејни проблеми додека еден ден не го видела автомобилот на нејзиниот сопруг пред нејзината куќа.

  Не ми кажа каде живее, но претпоставував дека престојува со некои пријатели. Но, кога видов дека автомобилот стои пред нејзината куќа со часови, не можев да престанам да плачам. Му се јавив на Џон и го барав да ми каже што се случува. Рече дека се само пријатели. Меѓутоа, неколку недели подоцна, еден пријател ми кажа дека Џон ја однел Лин на летен одмор во Блекпул, рекла несреќната жена.

  Џон и Лин сега живеат заедно и го очекуваат своето прво дете, а Кетрин вели дека всушност и недостига. И додека Кетрин оздравува, скршено срце, нејзиниот сопруг Џон вели дека се разделиле затоа што таа е алкохоличар и депресивна, па тој повеќе не може да живее со неа, но таа негира.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.