6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Пророштво на Баба Ванѓа: Ќе занемете кога ќе дознаете што му рекла на Саша Поповиќ

  Поранешниот директор и сопственик на „Гранд“, Саша Поповиќ ужива во пензионерските денови откако го продаде својот дел од најголемата музичка империја.Како што сега откри, не гледа кој би можел да го наследи, а Поповиќ се осврна и на тоа дека знаел што ќе стане во животот уште при средбата со легендарната баба Ванѓа, за која јавноста не знаеше до сега. Поповиќ раскажа детали од тогашната фамозна средба со најпознатат светска јасновитка.

  „Кога бевме на прочуениот концерт во Бугарија, ни рекоа дека во 11 часот ќе сме имале состанок со Баба Ванѓа. Јас и Брена отидовме и добивме по две коцки шеќер. Ги завиткавме во салфетка и ги ставивме под перница ноќта пред посетата на јасновитката. Следниот ден со тоа отидовме кај неа, не предупредија да не и даваме пари или други материјални работи затоа што сето тоа го добила од државата и автомобил и куќа и обезбедувањето.

  Царинскиот службеник нè провери сите, одевме еден километар, и наидовме на шатори во кои имаше илјадници луѓе кои беа таму 15 дена пред закажаниот термин. Тито се видел со Баба Ванѓа четири пати, таа му кажувала што да прави. Ванѓа разговетно говореше српски“ – се присетува Поповиќ и продолжува:

  „Брена и јас дојдовме, таа нè поздрави, јас сакав да бидам прв. Ми вели да ги симнам очилата и велам декаа не ги носам, а таа ми рече да не бидам дрзок и безобразен да се сеќавам на сè што ќе ми каже. Таа ми рече на мојот црвен автомобил што го купив е феноменален Ми рече да ги чувам хартиитре што ги набавив во Виена.

  Потоа ми рече дека групата каде што работам за една година нема да постои, дека ќе се распаднеме, а јас се вчудоневидив, зашто тогаш бевме на врвот на нашата кариера!? Ми рече дека ќе пеам, а Брена многу се смееше, зашто од сите нив во ‘Слатки грех’ само јас не пеев, но и ми рече дека ќе го правам многу кратко време и дека на 48 години ќе го достигнам својот врв на естрадата и ќе станам тоа што сум денес. На крај Баба Ванѓа ми кажа и кога ќе починам… Ми рече дека ќе умрам во 86-тата година од животот “ – раскажа Саша Поповиќ!

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.