6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Само 3 ореви дневно и сите токсини од телото си заминуваат. Но, многу е важно како ги подготвувате

  Нема ништо чудно во рецептот што ќе ви го понудиме. Ќе ве научиме како да направите „никнати ореви“. Има една особеност – „производството“ бара малку повеќе време.

  Сепак, резултатот дефинитивно вреди. Луѓето кои се свесни за здравјето и зелениот начин на живот одамна се свесни за концептот на никулци и семиња и колку тие се корисни. Тоа е затоа што никнатите семиња се извор на есенцијални минерали и витамини кои не можат да се добијат на друго место.

  И ако повеќето од вас слушнале за нив, малкумина се свесни за благотворното дејство на никнатите ореви. Со помош на рецептот подолу, ќе го исчистите телото од токсини, но и ќе го вратите имунолошкиот и нервниот систем.
  Со само две голтки од оваа лековита смеса го исчистив телото и целосно се ослободив од сите токсини

  Еве што треба да направите. Земете 1 кг сурови ореви, ставете ги во тегла и прелијте ги со ладна вода, внимавајќи водата да ги покрие оревите. Оставете две недели на светло место, менувајќи ја водата секој втор ден. Исто така, треба внимателно да ги мешате оревите наутро и навечер.

  По две недели, тие ќе бидат подготвени за употреба. Чувајте ги во фрижидер во последната вода. За да постигнете терапевтски ефект, доволно е да користите до три никнати јаткасти плодови два или три пати на ден, а треба да ги земате на празен стомак.
  Внимание! Не се препорачуваат за луѓе кои имаат проблеми со панкреасот.

  Друго корисно својство на оревите е тоа што го намалува стресот

  Во 2010 година, научниците од Државниот универзитет во Пенсилванија спроведоа студија за ореви со две групи учесници. Едниот консумирал ореви, а другиот не. Експертите откриле дека луѓето од првата група имале понизок крвен притисок и биле поопуштени во споредба со оние од втората.

  Забелешка: Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.