6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Само 3 ореви дневно и сите токсини од телото си заминуваат. Но, многу е важно како ги подготвувате

  Нема ништо чудно во рецептот што ќе ви го понудиме. Ќе ве научиме како да направите „никнати ореви“. Има една особеност – „производството“ бара малку повеќе време.

  Сепак, резултатот дефинитивно вреди. Луѓето кои се свесни за здравјето и зелениот начин на живот одамна се свесни за концептот на никулци и семиња и колку тие се корисни. Тоа е затоа што никнатите семиња се извор на есенцијални минерали и витамини кои не можат да се добијат на друго место.

  И ако повеќето од вас слушнале за нив, малкумина се свесни за благотворното дејство на никнатите ореви. Со помош на рецептот подолу, ќе го исчистите телото од токсини, но и ќе го вратите имунолошкиот и нервниот систем.
  Со само две голтки од оваа лековита смеса го исчистив телото и целосно се ослободив од сите токсини

  Еве што треба да направите. Земете 1 кг сурови ореви, ставете ги во тегла и прелијте ги со ладна вода, внимавајќи водата да ги покрие оревите. Оставете две недели на светло место, менувајќи ја водата секој втор ден. Исто така, треба внимателно да ги мешате оревите наутро и навечер.

  По две недели, тие ќе бидат подготвени за употреба. Чувајте ги во фрижидер во последната вода. За да постигнете терапевтски ефект, доволно е да користите до три никнати јаткасти плодови два или три пати на ден, а треба да ги земате на празен стомак.
  Внимание! Не се препорачуваат за луѓе кои имаат проблеми со панкреасот.

  Друго корисно својство на оревите е тоа што го намалува стресот

  Во 2010 година, научниците од Државниот универзитет во Пенсилванија спроведоа студија за ореви со две групи учесници. Едниот консумирал ореви, а другиот не. Експертите откриле дека луѓето од првата група имале понизок крвен притисок и биле поопуштени во споредба со оние од втората.

  Забелешка: Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.