6 C
Skopje
понеделник, февруари 6, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ако нашата мачка или куче го направи ова, тогаш треба веднаш да им помогнеме

  Секој што има домашно милениче дома знае дека мачките и кучињата често прават прилично чудни и забавни работи. Меѓутоа, понекогаш, наместо само...

  Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

  Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

  Со рака го удрил бебето што лежело – добро погледнете што ќе направи неговата мачка

  Добро е познато дека мачките се однесуваат исклучително заштитнички кога станува збор за нивните сопственици, а особено доколку тие сопственици имаат мали деца. Овој човек...

  Мачка и го зема животот на малата Александра, додека мајка и вршела домашна работа

  Мачка уби бебе, додека спиело во својата количка, додека мајката на детето вршела домашна работа. Мајката на бебето отишла да ја провери ќерката Александра,...

  Само една лажичка од овој зачин во вашето кафе и ќе му се случи ЧУДО на вашето тело

  Знаете дека циметот е еден од најкорисните зачини кои ги чуваме во кујнскиот шкаф. Тоа е дар од природата кој мора да научиме да го цениме со време. Освен по вкусот, циметот е познат и по своите лековити својства. Но, како да го вклучиме во нашето дневно мени без да мора да го менуваме вкусот на храната и пијалоците што ги консумираме?

  Што се случува кога ќе додадеме цимет во кафето?
  Само половина лажичка цимет може значително да го намали нивото на шеќер во крвта. Освен тоа, можеме да му кажеме збогум на лошиот холестерол и да живееме многу поисполнет начин на живот. Ова, се разбира, не е единственото корисно својство на кафеавиот зачин. Не само што е мирисна и дава шарм на секоја торта, туку и ја забавува брзината на преработка на храната, што го спречува наглото зголемување на шеќерот во крвта.

  Ако секој ден додаваме една лажичка од зачинот во кафето, ќе му помогнеме на имунолошкиот систем да биде посилен. Зачинот позитивно влијае и на циркулацијата на крвта.

  Кафето и циметот совршено се комбинираат. Нема ни да морате да го засладите пијалакот кој содржи кофеин, бидејќи оваа задача ќе ја преземе циметот. Доколку, сепак, сладоста не е доволна, можете да додадете малку мед. Ви предлагаме да се обидете да ги замените шеќерот и павлаката со половина лажичка цимет секој ден. Веднаш ќе ја почувствувате разликата.

  Ќе можете да се ослободите од вишокот килограми со забрзување на метаболизмот на многу миризлив начин. Верувајте му на циметот, неговиот вкус и лековити својства. Во никој случај не го потценувајте овој зачин, бидејќи има што да имате корист од него. Пијте го кафето со половина лажичка од ароматичниот прав и уживајте во многу посреќен и поисполнет живот!

  Latest Posts

  Ако нашата мачка или куче го направи ова, тогаш треба веднаш да им помогнеме

  Секој што има домашно милениче дома знае дека мачките и кучињата често прават прилично чудни и забавни работи. Меѓутоа, понекогаш, наместо само...

  Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

  Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

  Со рака го удрил бебето што лежело – добро погледнете што ќе направи неговата мачка

  Добро е познато дека мачките се однесуваат исклучително заштитнички кога станува збор за нивните сопственици, а особено доколку тие сопственици имаат мали деца. Овој човек...

  Мачка и го зема животот на малата Александра, додека мајка и вршела домашна работа

  Мачка уби бебе, додека спиело во својата количка, додека мајката на детето вршела домашна работа. Мајката на бебето отишла да ја провери ќерката Александра,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.