6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Само еден лист од оваа билка може да ви помогне, но малкумина знаат како да ја користат

  Овој прекрасен цвет на прв поглед е всушност прекрасна билка која расте во секој двор, градина и се наоѓа под и над патот.

  Има моќ да излечи многу болести! Ќе се изненадите колку здравствени придобивки има! Коренот на глуварчето делува подобро од хемотерапијата која ги убива сите клетки, а глуварчето само клетките на ракот.

  Утврдено е дека коренот на глуварчето ефикасно ги убива клетките на ракот без никакви штетни несакани ефекти врз другите клетки во телото. Чајот од глуварче делува на клетките на ракот, така што тие се распаѓаат во рок од 48 часа, за кое време ниту една нова здрава клетка во телото не се разболува, покажа студијата.

  Се верува дека долготрајниот третман со корен од глуварче може да ги уништи клетките на ракот кај болните пациенти и поради овие неверојатни резултати, тимот на експерти доби извонредни грантови за да продолжи со истражувањето на оваа билка.

  Џон Ди Карло, 72-годишен пациент кој и самиот бил убеден во лековитите својства на глуварчето, претходно бил подложен на тригодишни интензивни и агресивни третмани со хемотерапија. Конечно, лекарите се откажале од лекувањето и го пуштиле да си оди дома за да ги помине последните денови со роднините.

  Откако лекарите не нашле ефикасно решение во борбата со подмолната болест со лекови, го советувале да пие чај од корен од глуварче како последен обид за спас. По 4 месеци, ова лице целосно се опорави.

  Еве како да направите чај од глуварче за лекување:

  Сите делови од глуварчето, кои можат да бидат свежи или сушени, се користат за чај. Се земаат 2 лажички листови и корења од глуварче и се варат во 300 мл. вода 10 мин Пијте 2-3 чаши дневно.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.