6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Сакате пари, љубов и среќа – носете го ова во џеб и ке ви се смени животот

  Сигурно ви е познато дека секој човек има свој заштитен камен или парче накит, кој може да му послужи како амајлија и донесе среќа во љубовта како и бизнис успесите и парите.

  Ако на некое од овие полиња не ви оди баш најдобро, најдете го своето среќно парче накит и состојбата ќе се поправи.

  ОВЕН

  Овенот по сите хороскопски правила, го штитат: циркон, дијамант, злато и рубин. Во период кога одите на бизнис состанок вашите шанси за успех и среќа би можеле да ги зголемат и тиркиз, оникс, аквамарин и топаз. За љубовни состаноци исклучиво бирајте лапис лазули, бисер или сребрен накит. Би требало воглаво да носите нараквици од сребро.

  БИК

  Вие сакате накит, исто како Биковите влијаете „раскошно“ и без него. Смарагдот и жад вас најмногу ви одговараат. Другите може да ги уверите во она што го сакате доколку носите загасити тонови на црвен накит, иако понекогап грант, но и розенкварц може да го „одигра“ своето. Секогаш е време за убидливи обетки и големо копче во коса со многу штрас.

  БЛИЗНАЦИ

  Вашата младолика природа сакани нежни тонови накир. Топазот целосно ви одговара, но нема да биде лошо ако користите магична моќ на зеленкастиот тиркиз за тајни љубовни состаноци и оној со повеќе примеси на плави тонови за бизнис состаноци. Ќе бидете уверливи во наплата на долгови или во заведување со огрлица од корали.

  РАК

  Ви одговара сребрен накит и накит во плави тонови. Сепак, ако одите на работен состанок, златна нараквица ќе ви донесе повеќе успех, посебно комбинирана со слонови коски, или комбинација од бело и жолто злато. Ако планирате да заведете некој кој има врска со странство, ставете го било кое парче накит од малахит.

  ЛАВ

  Златен накит, дијаманти, рубини, тоа е ваш избор! Но планетите во одредени периоди во „одредуваат„ да ја зголемите својата интуиција со накит од бакар, сребро или платина. Детали од зелен турмалин и тиркиз или прстен со плав сафир, може да направи чудо, посебно во тајните љубовни авантури и посебно ако сте (непримерно на вашиот знак) во врска со Рак или Бик.

  ДЕВИЦА

  Малахитот и топазот вам сосема ви одговараат. Меѓутоа, кога Сатурн е во вашиот знак, прстенот со камен од црн оникс или со граната ќе ги привлече погледите на спротивниот пол. Жолтиот сафир или прстен со смарагд може да ја привлечат личноста која ви се допаѓа а која често патува, посебно на југ или југоисток од местото во кое живеете.

  ВАГА

  Розевкаст турмалин и александрит ви даваат енергија и потребен шарм, енергетски ве исполнуваат. Во моменталниот период секој накит со зеленкасти и розевкасти тонови ја зголемуваат вашата харизматичност. Ако одите на работен состанок ставете на себе прстен од црвен спинал или бакарна нараквица, а за вечерни излегувања привезок со тиркиз или жад. Може и имитација.

  ШКОРПИЈА

  Црн бисер, дури и со цркна чипкана тоалета, сјајно ви стои. Изгледате неодоливо со накит од платина, хематит или прстен од рубин. Во моментов планетите ви „наговестуваат“ дека треба да бидете нешто понежни во изборот на накит, и дека добро би дошла огрлица од сребро со прстен од аквамарин. Мажите би се осмелиле да ви пријдат.

  СТРЕЛЕЦ

  Смарагд и сафир-ваше омилено драгоцено камење, во овој период може слободно да биде заменето со накит од слонова коска. Соврешено би ви одговарала и имитацијата на овој накит, како и прстен од цитрин, посебно за работни разговори, и би ви донела среќа по прашање на парите. За љубовни средби (ако ги имате) задолжително понесете прстен со брилијати.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.