6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Сакам љубов каква што имаа нашите баби и дедовци

  Сакам старомодна љубов во која нештата се одвиваат полека, каде не мора никаде да брзаме. Сакам да излегуваме на состаноци, сакам да ја разбирам другата личност и да ја слушам како зборува, како се однесува со другите.

  Посакувам некој да ме викне на вистински состанок, да минам часови подготвувајќи се и да отидам со трема, претходно долго зборувајќи со другарките за тоа. Сакам да почувствувам пеперутки во стомакот. Би обожавала да седам со него на некое мирно место и да разговарам за работите кои му значат. Не сакам да слушам трачеви, ниту да зборувам за најновитет трендови и работите кои ги поседува.

  Сакам да разговарам за животот, за нашите искуства. Сакам да знам за неговото детство, за работите кои ги сака, за луѓето кои му значат. Не сакам да се натпреварувам со неговиот мобилен телефон за да го добијам неговото внимание.

  Сакам да одиме на прошетка. Да пешачиме на кејот, да се смееме, да почувствувам надеж. Да ме испрати до дома, да не бидам сигурна дали ќе ме бакне или не. Сакам да ја почувствувам таа нервоза пред првиот бакнеж.  Сакам да биде искрен и да ми каже дали му било забавно, сакам да ми се јави утредента и не сакам со денови да чекам на негова порака.  Не сакам да ми се јави само кога е пијан.

  Не сакам игри, не сакам правила, сакам искреност.

  Сакам старомодна љубов. Сакам да ме изненади со цвеќе, не сакам скапи подароци.  Сакам да се грижи за мене кога сум болна, да планира работи со мене и да ме изненадува со романтични ситници.

  Сакам некој кој ќе се бори за мене кога нештата ќес танат тешки, а не да замине. Сакам да разговараме за нашите проблеми. Сакам заедно да најдеме решение.

  Сакам да ја прифати сета љубов која имам да му ја дадам.

  Сакам љубов како што имаа нашите баби и дедовци, сакам да успеам како што тие успеваа.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.