6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Сакав да ја изненадам и отидов непоканета кај мојата ќерка на гости но зажалив неверојатно многу“

  Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите родители. Но пак, отсекогаш бев сигурна дека ќе дадам сè од себе за мојата прекрасна ќерка.“

  Во продолжение прочитајте ја тажната приказна на една мајка која по една непланирана посета на нејзината ќерка, дозна многу работи и остана со скршено срце: „Навистина многу се трудев да обратам внимание на Поли. Таа беше добар ученик и се трудев да ја платам секоја прошетка и екскурзија.

  Бев сигурна дека кога ќе отиде на факултет, а потоа и ќе се омажи, нејзиниот живот ќе стане многу полесен. И така дојде време кога мојата ќерка се омажи и се пресели да живее кај нејзиниот сопруг.

  По одредено време решив да ја посетам Полина и да го израдувам зетот со домашно приготвени баници. Кога пристигнав кај нив, ќерка ми ја отвори вратата и беше видно нервозна. Уште на прагот ми рече дека требало да се најавам дека ќе дојдам, бидејќи нејзиниот дом не е кралски двор за прошетки.

  Се согласив со неа, можеби избрав погрешен момент и требаше да се јавам на моето дете. Кога седнавме ние двете да пиеме кафе, таа ми кажа работи кои претходно не ги знаев, а ја искористи можноста бидејќи сопругот беше на работа.

  Ми рече дека целиот нејзин живот патела поради мене. Се срамела од мене, бидејќи не се облекував модерно како останатите мајки. Рече дека едноставно не можела веќе да ја поднесе сиромаштијата и едвај чекала да се омажи.

  Полина ми рече дека нејзиниот живот бил уништен поради мене, бидејќи за многу работи сум штедела пари. Бев шокирана. Не знаев за овие работи. Таа цело време била незадволна, а јас дури сега дознавам за ова.

  Во тој момент си помислив дека нема што да сокривам од неа. Полина не беше посакувано и планирано дете, во младоста бев силувана од мојот млад пијан сосед и така останав бремена. Невозможно ми беше да разговарам за ова и целиот живот се чувствував понижено.

  Полина беше лута, но во тој момент не можев да кажам зошто имала несреќно детство. И зошто? Минатото не може да се врати, а најмногу од сето ова жалам што не сум го научила моето дете отворено да зборува за неговите чувства. Можеби тогаш сето ќе беше поразлично.

  Мислев по одредено време да ја кажам вистината на Полина, но сега бев скршена. Моето сопствено дете за кое најмногу се трудев, сега ме отфрли. Таа е сè уште млада и не знам дали Полина некогаш ќе може да ми прости што имала тешко детство, во кое недостасувала мојата мајчинска љубов.“

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.