6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Рецепт со кисело млеко, против надуеност и нормализирање на шеќерот во крвта

  Смесата од кисело млеко со брашно од хељда ги прочистува цревата и крвните садови, го нормализира метаболизмот и спречува заболувања на панкреасот.

  Овој лек го намалува нивото на шеќерот во крвта, помага при варењето во текот на целиот ден и ја запира надуеноста.

  Состојки :1 голема лажица хељда, 1 чаша кисело млеко (200 милилитри)

  За да го направите лекот потребно е 1 лажица хељда ја ставите во блендер за да добиете изедначено брашно.

  Додадете го брашното во 1 чаша кисело млеко и ставете во фрижидер. Наутро, половина час пред јадење, испијте го лекот. Конзумирајте 2 недели.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.