6 C
Skopje
понеделник, септември 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Рецепт од Германија кој го отстранува салото, ќе заборавите и на целулитот – испијте го пред појадок

  Крвниот притисок е како термометар за здравјето. Високиот крвен притисок значи дека вашето срце работи отежнато за да испумпа крв.

  Сето тоа е опасно затоа што може да доведе до инфаркт, церебрална тромбоза или пак пореметување на работата на бубрезите. Поради тоа многу е важно да го контролирате крвниот притисок.

  Многумина не знаат дека овој германски рецепт во кој што се мешаат три состојки е вистински еликсир, потребно е да помешате само лимон, лук и ѓумбир.

  Секоја од овие состојки е исклучително добра за здравјето, но нивната комбинација навистина прави чуда. Лимонот е богат со витамин Ц, а тој исто така има алкални својства кои што го регулираат pH нивото во телото.

  Стар германски рецепт за притисок и артерии

  Состојки:4 чешниња лук; 4 сантиметри долг ѓумбир; 4 лимони;2 литри вода

  Начин на подготовка:

  Добро измијте ги лимонот и ѓумбирот, па исечете ги на парчиња. Потоа излупете го лукот и ставете ги сите состојки во блендер. Потоа мешавината ставете ја во тенџере и загрејте ја, полека додавајте вода, па оставете да проврие.

  Оставете ја мешавината да се излади, па ставете ја во шише и во фрижидер.

  Како да го консумира
  Пијте по една чаша од овој напиток секое утро на празен стомак, а се препорачува да се пие и по една чаша два часа пред спиење. Со тоа ќе постигнете вашите артерии да бидат здрави затоа што маснотиите кои ги затнуваат ќе исчезнат.

  Исто така ќе забележите дека вашиот притисок е регулиран и стабилизиран. Запомнете да го помешате напитокот пред да почнете да го консумирате.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.