6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Револуција во борбата против ракот: Се најавува нов метод за лекување

  Фондацијата на Мехран Кеш ќе го објави своето големо откритие за борбата со ракот, соопшти Veterans Today.

  Официјално откритието треба да биде објавено во вторник.

  Тоа е базирано на нова плазмена технологија. Истражувањето е базирано на заедничка работа со Универзитетот во Токио.

  Откритието ќе биде претставено од лекарите кои учествувале во откритието. На настанот се поканети научници од целиот свет.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.