6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Проверете дали вашата врска има иднина

  Ако ги поседувате следниве карактеристики во Вашата врска тогаш дефинитивно Вас ве очекува светла и убава иднина…

  ps.i-love-you

  Се прифаќате еден со друг онакви какви сте

  Ако имате партнер кој сака да се промени на подобро, тоа е одлично! Ако сакате да имате силна врска, ќе треба да се прифатите такви какви сте навистина.

  Меѓусебно се почитувате

  Дури и кога времињата се тешки. Лесно е целосно да се почитува и да бидете добри кон партнерот, кога нема никакви проблеми, но и во оние моменти кога сте лути, ако сеуште се почитувате еден со друг – имате светла иднина.

  Вашите потреби се исполнети

  Се разбира, вашите неопходни потреби на крајот на денот треба да бидат исполнети: физички, емоционални и психички.

  Вие сте заедно во мислите

  Тоа е важно за развојот на една врска. Ако сте опуштени, а вашиот партнер сака да излегува секој викенд, не треба да одите на едно исто место. Се разбира, нема ништо лошо во тоа што имате различни идеи за забава, но тоа е предупредувачки знак дека може да имате проблеми во долг рок. Колку повеќе сте на иста фреквенција, толку подобро.

  И двајцата се грижите за вашата врска

  Врската е работа. Треба да се готви, да се шета кучето, да се плаќаат сметки и многу други активности. Кога одговорноста за сето тоа паѓа на еден партнер, тоа е знак дека немате сјајна иднина.

  Вие си верувате целосно еден на друг

  Ако не можете да го правите тоа, тогаш е тешко да имате заедничка иднина.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.