6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  ПРОБАЈТЕ ГО! Едноставен и лесен тест кој покажува дека сте под влијание на МАГИЈА!

  Денес ќе ви го покажеме наједноставниот трик што ќе ги исчисти негативните енергии на вашиот дом и ќе одржува хармонија во вашето семејство. Нашите домови се простор на хармонија каде се среќаваат многу енергии – нашите чувства, мисли и емоции испуштаат одреден вид на енергија, но привлекуваат и други енергии.

  Членовите на семејството, соседите или посетителите на нашите домови можат да донесат негативни енергии што можат да влијаат врз нашата благосостојба.

  Откако ќе влезат во нашиот дом, негативните енергии влијаат врз целиот наш живот.

  Тие можат да предизвикаат да се менува нашиот буџет, да се прекинат врските помеѓу членовите на семејството и да се наруши хармонијата во нашиот дом. Како резултат на ова, ќе се чувствувате немирни, вознемирени и скршени, без волја да живеете. Сепак, симптомите може да не се забележат прерано, па затоа е важно да знаете како да ја пронајдете негативната енергија во вашиот дом.

  Пред да започнете, важно е да ја знаете причината за дисхармонијата – понекогаш дури и негативните енергии не се виновници. Меѓутоа, ако не можете да го пронајдете главниот проблем, обидете се со овој трик да пронајдете лоши вибрации:

  Треба да користите проѕирна стаклена чашка што не е оштетена или да има не него некои испечатени графити. Но, не заборавајте повторно да ја користите истата чаша.

  Еве што треба да направите:

  – Прво правило за сите, треба да земете чиста чаша или стаклена тегла.
  – Потоа додадете морска сол, но проверете дали таа покрива 1/3 од стаклото.
  – Потоа користете висококвалитетен јаболков оцет или бел оцет за да пополните 2/3 од стаклото.
  – Потоа додадете малку чиста вода и ставете ја во просторија каде сметате дека има негативни вибрации и енергија.
  – Оставете го да седи најмалку 24 часа. Но, проверете дали никој не го придвижува.

  Ако тоа е само начинот на кој го оставивте, нема негативни енергии во оваа просторија. Можете да го пробате истото во друга просторија и да видите што ќе се случува. Ако на стаклото има дамки и очигледно не е на местото каде што сте го оставиле, ова е резултат на енергетски проблеми.

  Во овој случај, повторете ја постапката повторно со нова чаша додека не видите дека е чиста и на место.

  Latest Posts

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  АКТУЕЛНО

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.