6 C
Skopje
недела, април 2, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пријавил дека бремена сопругата и ќерките се исчезнати, ги барал по ТВ: Тајната која ја криел ќе ве запрепасти сите (Фото+Видео)

  Во истрагата во американската сојузна држава Колорадо, во која учествувал и ФБИ, дошло до драматичен пресврт, кога 33-годишниот Кристофер Вот, кој пред неколку дена го пријавил исчезнувањето на бремената сопруга Шенен и нејзините ќерки Селест (3) и Бела (4), признал дека им ги одзел животите и се ослободил од нивните тела.

  Вот направил вистинска мрежа од лаги, но искусните инспектори го прочитале и конечно го навеле да признае.

  Во средата навечер бил одведен во притвор и таму го признал злосторството.

  Тој во понеделникот во полиција пријавил дека неговата сопруга Шенен е исчезната, а била во четвртиот месец од бременоста и се враќала од службено патување. На прашањето каде се девојчињата, рекол дека се со нејзината мајка. Истрагата почнала, медиумите ја објавиле приказната, а Вот дури и дал изјава за емисијата “Today” на “NBC”.

  Вот раскажал дека Шенен се вратила од службен пат во понеделникот во еден часот навечер. Започнале разговор, кој станал емотивен, па разговарале до 5 наутро. Фрлил поглед на мониторот, видел дека девојчињата мирно спијат и отишол на работа. Се загрижил кога сопругата не му одговарала на пораките, а почнал да паничи кога преку видео камерата на ѕвончето видел дека семеен пријател ѕвони, а никој не му отвора.

  Видео 1.

  “Кога дојдов дома, беше празно. Не беше таму. Ни децата не беа. Немам претстава каде се”, им рекол Вот на медиумите. Додал дека го видел нејзиниот автомобил паркиран пред куќата, но во куќата биле нејзиниот паричник, мобилниот и ташната. Тогаш одлучил да се јави во полиција.

  Меѓутоа, кратко потоа за “FOX” дал изјава дека Шенен му рекла дека ќе оди кај пријателка. Дури и погледнал во камерата и рекол: Шенен, Бела, Селест, вратете се ако ме слушате. Ако е кај вас, само вратете ја дома.

  На новинарското прашање дали се скарале пред да Шенен да исчезне, рекол: “Тоа не беше расправија, туку емотивна расправа. Така би ја нарекол”. А потоа болно се насмеал и додал: “Само сакам да се вратат. Ова мора престане. Некој мора да се огласи”.

  Видео 2

  Во истрагата на локалната полиција се приклучил и ФБИ и Вот во средата бил приведен во полиција. Истовремено, инспекторите влегле во неговата куќа и почнале да ја пребаруваат. Кратко потоа, Вот проговорил и признал.

  Како, каде и зошто ги убил уште не се знае, бидејќи полицијата не сака да објавува детали. Вот во меѓувреме се појавил и пред суд и беше осуден на доживотен затвор без право на помилување пред време. Судот долго време ја разгледуваше опцијата за смртна казна но поради причината што тој сам ја признал вината е осуден на доживотен затвор.

  Видео 3

  Latest Posts

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.