6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Природен лек кој ги чисти белите дробови како правосмукалка – Се користи за бронхитис и астма, ја чисти слузта кај пушачите

  Овој природен лек со кој наидовме вклучува три елементи – вода, мед и банани.Водата мора да биде топла, 400 ml.

  Внатре се испуштаат две средно зрели банани исечени на парчиња, кои се топат од високата температура, а исто така им помага да се растворат со рака.
  Истурете 2 лажици мед. Повторно мешајте додека не се добие хомогена смеса.

  Добиениот лек се консумира топол, но не врел. Се зема наеднаш, наутро. Треба да се зема пред првиот оброк во денот.

  Овој рецепт го тестирала д-р Неделја Стонова. Освен што предизвикува исфрлање на вишокот слуз, смесата го олеснува и самото грло со запирање на болката и кашлањето.

  Секако, природниот лек може да се користи и без видливи проблеми со белите дробови, туку едноставно за профилактичко прочистување. Ова е особено точно за пушачите.
  Исто така, смесата може да ја земаат не само луѓе со бронхитис, туку и со астма.

  Нема ограничување за времетраењето на третманот. Обично продолжува додека пациентот целосно не се ослободи.

  Споделете го овој рецепт со вашите пријатели за да се излечат и тие!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.