6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Принцеза, Кралица и Царица: Жените родени во овие три хороскопски знаци се најдобрите сопруги

  Иако сите жени се добри, некои сепак се малку подобри дури и од оние најдобрите … Дознајте меѓу кои хороскопски знаци се кријат најдобрите жени за брак!

  Принцеза – Рак

  Кога еднаш ќе освоите жена која е родена во знакот на Рак, таа ќе ве сака безусловно и ќе биде подготвена да оди за вас или со вас до крајот на светот. Нејзините чувства се секогаш интензивни. Со неа ќе научите што значи покрај себе да имате вистинска жена.

  Таа е подготвена да направи се за нејзиниот избраник да биде најсреќниот човек на светот. Со оглед на тоа дека е склона на драматично доживување на се во животот, нема да имате потреба да одите во театар, затоа што загарантирано ќе имате често театар во својата куќа. Но тоа е мала цена која треба да ја платите за живот во оаза како онаа од “Илјада и една ноќ”. Покрај неа секогаш ќе живеете “како бубрег во лој” опкружени со највкусни јадења, удобност и внимателно уреден дом. По ваква сопруга, секој маж би трчал во прегратка и по напорниот ден на работа!

  Децата за жените Ракови се свето нешто и нивните потребни се секогаш пред сопствените. Тука на сцена настапувате вие, да ја замените или да и дозволите малку одмор и да и возвратите се она што го прави за вас. А се што очекува од вас е да ја мазите, пазите и да бидете искрени.

  Кралица – Лавица

  Лавицата е силна, храбра и жена со огромни способности. Оваа жена има неверојатни способности но и нејзе и потребен некој кој од време на време ќе и помогне да ја отвори теглата со кисели краставички.

  Таа бара маж еднаков на неа, па покрај неа никој нема да биде само обичен човек. Ќе ја обожавате, а никогаш нема да мора да прави нешто за да ја обожавате. И секогаш ќе се прашувате во што е тајната.

  Се што прави, го прави со целото свое тело и душа. Нема да сретнете жена која повеќе ќе ве сака. Дури и кога се лути, се лути најубаво што може. Но, кога бара нешто, тоа е заповед. Со неа конечно ќе дознаете што е несебична и вистинска љубов.

  Таа за своите деца се бори како вистинска Лавица.

  Секогаш ќе биде подготвена за одбрана. Тешко на оној кој ќе се обиде да им нанесе зло или нешто не убаво. Од вас само бара да ја обожавате, а што е тоа во однос на сето она што таа ви го овозможува.

  Царица – Јарец

  Пред оваа жена секој би паднал на коленa, па зошто не и вие? Силна е како црна земја, може да поднесе сè и да направи натчовечки напори да го направи она што го наумила, а нема да забележите ни капка пот на нејзиното тело. Она што на многу мажи би им скршило кичма, оваа дама ќе го поднесе ненаметливо и достоинствено, што самите ќе се прашате дали сте вие воопшто достојни за неа. Ако заклучите дека сте, бидете сигурни дека вашата љубов ќе гори постојано и топло.

  Одржувајте го пламенот на нејзината одговорност, должност и посветеност. Со неа секој ден ќе станувате се подобри и подобри. Ако сте успеале да привлечете ваква жена, верувајте дека вредите многу повеќе отколку што мислите. Таа не живее во фантазија, туку стои цврсто на земја и добро знае што од кого може да очекува.

  Како мајка ќе биде строга, но праведна. Таа израснува само победници и лидери. Сè што бара од вас е да покажете цврст карактер и истрајност.

  Извор: Македонијаденес

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.