6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Престанете да ‘рчите засекогаш – пијте пред спиење и спијте како бебе! Најдобар пријател на здрав и мирен сон

  ‘Рчењето е секојдневен проблем за многу луѓе. И за оној што ‘рчи и за оној што го дели истиот кревет со него. Оваа состојба сериозно влијае на квалитетот на сонот и на целокупното здравје.

  Во потрага по решение за проблемот, многу луѓе прибегнуваат кон разни лекови, но ова, за жал, не секогаш функционира. Денеска ви претставуваме едноставен лек кој засекогаш ќе го спречи вашето ‘рчење.

  Пред да продолжиме со лекот, ќе разговараме за причините зошто тоа се случува. ‘Рчењето најчесто се јавува како резултат на зголемување на количината на слуз.

  Слузта се акумулира во респираторниот тракт и го спречува нормалното дишење. Покрај тоа, грчењето може да се појави поради неколку други фактори, како што се астма, алергии, инфекции на синусите или назална конгестија.

  Исто така, некои лекови може да предизвикаат ‘рчење или тоа едноставно може да биде наследна состојба. Друга можна причина што се припишува на ‘рчењето е дебелината. Затоа, се препорачува да ги избегнувате следниве производи пред спиење:

  – пржена храна
  – преработена храна
  – Млечни производи
  – тешки тестенини
  – голема количина алкохол
  – чоколадо

  Лекот кој ќе го намали и спречи ‘рчењето е едноставен сок. Неговите состојки се сурови и природни. Покрај тоа, овој сок против ‘рчењето природно го зајакнува имунитетот и го снабдува телото со вредни хранливи материи.

  Покрај тоа, третманот е едноставен и лесен. Ќе ја отстрани слузта што ги попречува дишните патишта и ќе промовира добар сон.

  сок против ‘рчење
  Рецепт за сок против ‘рчење
  Состојки:

  2 јаболка
  2 моркови
  ¼ лимон
  1 корен од ѓумбир

  Забелешка: Секогаш користете органски состојки.
  Инструкции:

  Само измешајте ги сите состојки кои претходно сте ги изрендале и потоа процедете ја и добро исцедете ја течноста. Овој коктел против ‘рчењето треба да го пиете неколку часа пред спиење.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.